V současném uspěchaném životním stylu nám nezbývá příliš času na péči o naše vlasy. Velmi často péči o vlasy zanedbáváme a neuvědomujeme si, že vlasy potřebují stejnou pozornost jako zbytek našeho těla. Nepravidelná péče může zpomalit růst vlasů. Vlasy ztratí lesk, hebkost a vitalitu nebo se začnou více lámat. Přitom péče o vlasy nezabere příliš mnoho volného času a výsledek jde vidět na první pohled.

Mytí vlasů

Udržování pěkných a zdravých vlasů začíná u pravidelného mytí vlasů šampónem. Obvyklá a zcela dostačující praxe je mýt vlasy jedenkrát za dva dny. V případě, že vlasy budete mít každý den, hrozí nadměrné vysušení vlasové pokožky a vlasů. V případě delšího nemytí vlasy působí mastným dojmem a mohou začít zapáchat. V poslední době je hitem používat šampóny bez přidaných chemických látek. Keratinový šampón s vyhlazujícím efektem od MySalon neobsahuje sulfáty, silikony ani parabeny.

Vlasová kosmetika

Správný výběr vlasové kosmetiky jsme již trochu nakously v předcházejícím odstavci. Nesprávný výběr vlasové kosmetiky je tou nejlepší cestou k poškozeným vlasům bez lesku a vitality. Nestyďte se před nákupem produktů řádně prostudovat etiketu a složení. Obzvláště pozor byste si měly dávat u levné kosmetiky v supermarketech. Tato kosmetika velmi často obsahuje etanol, který nadměrně vysušuje vlasy.  Vysycháním vlasového vlákna se vlas stává křehčím a náchylnější ke zlomení.

Strava a životní styl

Ačkoli se to nezdá, tak konzumace vyvážené stravy má nezanedbatelný vliv na zdraví a krásu vlasů. Vlasy, stejně jako zbytek našeho těla, potřebují vitamíny a minerály. Bez dostatku bílkovin a zinku se zvětšuje riziko vypadávání vlasů. Také dodržujte pitný režim a pijte nejlépe obyčejnou vodu. V opačném případě bude tělo dehydrované a vaše vlasy budou bez lesku a na dotek suché. Nejen váš organismus, ale i vlasy potřebují odpočinek. V průběhu alespoň osmihodinového zpátky si vaše vlasy odpočinou a částečně zregenerují.

Riziko

Snažte se eliminovat dlouhodobé působení chlóru z bazénů na vaše vlasy. Nejlepší ochrana je plavecká čepice. Ta ovšem ve většině případů neodpovídá módním trendům a pobyt v plavecké čepici může být pro někoho ostudnou záležitostí. V tom případě si alespoň po každém koupání v chlorované vodě umyjte vlasy řádně pod sprchou. Také nadměrné používání vysoušečů na vlasy a fénů poškozuje vlasy. Vysoká teplota také napomáhá k třepení konečkům.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..