Ačkoli se fénování vlasů zdá jako velmi snadné a jednoduché, při nesprávném či příliš častém fénování může dojít k nevratnému poškození vlasů. Správné fénování není vůbec složité, jen je nutné dodržet základní pravidla.

Správné fénování vlasů

Správné fénování již začíná u mytí vlasů. Důležité je používat šampón pro váš typ vlasů. především u suchých vlasů je nutné používat hydratační šampón a kondicionér. Při častém vysoušení dochází ke ztrátě vlhkosti z vlasu, kterou hydratační kondicionér opět vlasům navrací.

Po pečlivém umytí vlasů šampónem a nanesení kondicionéru se můžeme vrhnout na samotné vysoušení vlasů fénem. Přebytečnou vodu jemně vysušte ručníkem. Vlasy nikdy ručníkem netřete. Při koupi fénu je nutné věnovat pozornost, zda fén disponuje ionizací a umožňuje regulovat provozní teplotu.

Vlasy nejdříve rozčešte za pomoci hřebenu s širokými zuby. Pokud je to nezbytné, je možné vlasy dočesat kartáčem. Nyní nastavte fén na nejvyšší rychlost se středním teplotním stupněm. Zároveň se ujistěte, že máte na fénu nasazenou úzkou trysku. Vlasy začněte fénovat od kořínků ke konečkům pramen po prameni. Zároveň je při fénování vhodné jednotlivé prameny od sebe oddělovat cca 6 cm. Celý postup opakujte pramen po prameni, dokud nejsou všechny vlasy suché.

Při fénování se vždy ujistěte, že používáte kvalitní ochrannou kosmetiku od renomovaných výrobců. Levná či nevhodná kosmetika spíše než ochránit, může ještě ublížit. Na vlasy naneste vyhlazující vlasový krém. Pro důkladnou aplikaci můžete vlasy jemně pročesat hřeben se širokými zuby. Následně vlasy dosušíme. Můžeme použít kulatý kartáč pro vytvoření dokonale rovného, plného a hladkého účesu.

Na závěr fénování vlasy profoukněte studených vzduchem. Horký vzduch napomáhá otevírat kutikulu vlasu, zatímco studený vzduch ji uzavírá a uhlazuje povrch vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..