Kadeřnická křesla patří mezi nejzákladnější vybavení kadeřnických salónů a studií. Výběru správného kadeřnického křesla je nutno věnovat patřičnou pozornost. Mezi základní požadavky na výběr kadeřnického křesla patří funkčnost, praktičnost, bezpečnost, pohodlnost a komfort pro zákazníka a snadná manipulace pro kadeřníka. Velmi sledovaným kritériem je také cena.

Kadeřnické křeslo je absolutně nezbytným kadeřnickým nábytkem. Neobejde se bez něj provoz žádného kadeřnictví. Kromě praktičnosti a pohodlnosti je nutné věnovat pozornost také designu. Neboť kadeřnické křeslo tvoří významný estetický prvek kadeřnického salónu. Klasické židle z běžných prodejen s nábytkem nejsou  vhodné pro provoz kadeřnického salónu, neboť nesplňují základní požadavky na praktičnost, funkčnost, bezpečnost a komfort.

Kadeřnické křeslo Ceriotti

📷 CERIOTTI, ITALY

Nákup kadeřnického křesla je výzvou, která by měla vždy začít prostudováním si produktových katalogů výrobců kadeřnického nábytku. Produktové katalogy jsou nikdy nekončící inspirací. Výrobci nabízí celé produktové řady, které umožňují ke vybranému kadeřnickému křeslu zakoupit také kadeřnickou obsluhu, kadeřnický stolek a další kadeřnický nábytek ve stejném designovém provedení.

Kadeřnické křeslo Ceriotti

📷 CERIOTTI, ITALY

Existuje nespočet typů a druhů kadeřnických křesel od hranatých a oválných tvarů až po značně futuristické. Při výběru kadeřnického křesla je nutné se rozhodnout, zda si přejete  boční opěrky z kovu, plastu, dřeva či polstrované. Hodně oblíbené a stylově pěkně provedené jsou kadeřnické křesla, která jsou celá čalouněná – s čalouněným sedákem i zadním  opěrákem. Správným výběrem designu kadeřnického křesla dodáte kadeřnickému salónu výrazný estetický prvek, ať již v tradičním, moderním či retro stylu. 

Kadeřnické křeslo Ceriotti

📷 CERIOTTI, ITALY

Pohodlnost a komfort je klíčovým faktorem při výběru kadeřnického křesla. Je nezbytné, aby se klienti v křesle cítili pohodlně a uvolněně. Zcela nezbytná je již bederní zádová opěrka, která při dlouhodobějším výkonu nabízí klientům dostatečné pohodlí. Téměř všechny dnes vyráběná kadeřnická křesla již disponují také bočními opěrkami na ruce, které také podporují zákazníkův komfort. Klientův komfort také podpoří případná integrovaná opěrka na nohy, která na rozdíl od samostatných stupínků nepřekáží při práci. Kromě klientova pohodlí je nutné vzít v úvahu potřebný manipulační prostor (šířka, výška, … ) tak, aby se kolem něj dalo pohodlně pracovat.

V případě, že očekáváte dětskou klientelu je nutné si také pořídit doplněk ve formě sedáku či speciální sedačky. Některé sedačky disponují navíc také bezpečnostními popruhy.

Kadeřnické křeslo Ceriotti

📷 CERIOTTI, ITALY

Praktičnost je dalším nezbytným faktorem, kterým správné kadeřnické křeslo dominuje. Je žádoucí, aby kadeřnické křeslo bylo jednoduché a bez zbytečných záhybů, kde se by mohly držet odpadávající stříhané vlasy. při výběru je nutné věnovat zvýšenou pozornost také použitým materiálům. Kadeřnické křeslo musí být dobře a snadno čistitelné.

Nevhodné jsou materiály, ze kterých vlasy nejdou dobře odstranit nebo velmi savé materiály, které absorbují případné skvrny od barev na vlasy či melírů. V případě kovových částí je vhodné se informovat, zda je právě kovový povrch nějak ošetřen. Ošetření kovového povrchu, tzv. práškovým lakováním chrání povrch před poškrábáním a před případnou korozí.

Italský výrobce kadeřnického nábytku Ceriotti nabízí mimo jiné i kadeřnické křesla vyrobená z polykarbonátu, tj vysoce odolného plastu s uzavřenou strukturou, který vyniká svou pevností, praktičností a snadnou údržbou.

Kadeřnické křeslo Ceriotti

📷 CERIOTTI, ITALY

Bezpečnost křesel je dána jejich robustností a stabilitou. Kvalitní kadeřnické křesla disponují moderním výškově nastavitelným hydraulickým zvedákem s brzdou a otočnou základnou. Před nákupem se informujte, zda hydraulický zvedák je tichý a nevydává přílišný hluk a vrzání. Základna klasických kadeřnických křesel bývá nejčastěji tvořena 5-cípou hvězdou. Ty moderní disponují diskovou základnou nejrůznějších tvarů (čtverec, kruh, elipsa, atd. ), které zaručují stabilitu a bezpečnost.

Kadeřnické křeslo Ceriotti

📷 CERIOTTI, ITALY

Ceny profesionálních kadeřnických křesel se běžně pohybují od 5 tisíc u těch obyčejnějších, až po několik desítek tisíc. Cena především odráží kvalitu použitých materiálů. Ne vždy ovšem platí, že čím dražší tím lepší. Mimořádně drahá jsou kadeřnická křesla vyrobená z pravé kůže přímo na zakázku. Koženka či plast jsou dobrou volbou pro běžné kadeřnické salóny.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..