Vlasy mohou být poškozeny chemickým a technickým namáháním. Vlasy se můžou poškodit nejen častým barvením, odbarvováním či trvalenou, ale také nešetrnými agresivními látkami obsaženým i v běžné vlasové kosmetice. Pravidelné a příliš časté fénování, žehlení a vystavování vlasů slunci a větru má také neblahé důsledky na stav vlasů. Poškozené vlasy vyžadují pravidelnou péči, která spočívá především v hydrataci vlasů. Jako dobrá prevence poškození vlasů se doporučuje používat Bezoplachový kondicionér jedenkrát týdně. Pojďme si nyní říci, jak poznáme, že naše vlasy jsou poškozené.

1 Máte dojem, že vaše vlasy jsou na dotek drsné. Vaše vlasy nejsou hebké a jemné, protože jsou nadměrně vysušovány a nejsou dostatečně hydratované.

2 Vaše vlasy jsou na dotek nejen suché, ale také křehké. Vlasy mají sklon se lámat, konečky třepit se a celkově vlasy nepůsobí přirozeným vitálním dojmem.

3 V případě barvené vlasů si všímejte, jestliže vlasy po nanesení barvy neabsorbují barvu příliš rychle. Poškozené a nadměrně vysušené vlasy okamžitě absorbují nanesenou barvu dovnitř vlasové struktury a na povrchu vlasů vytváří nepravidelně obarvenou mapu.

4 Pozorujte své vlasy při jejich namočení. Nadměrné rozcuchání či roztřepení konečků mokrých vlasů je prvotní impulz poškozených vlasů.

5 Pravidelně kontrolujte svůj kartáč na vlasy. Pokud z něj pravidelně sundáváte nadměrný chumáč vlasů různé délky, může to být způsobeno zvýšenou lámavostí, křehkostí a nedostatečnou výživou vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..