Chcete zrychlit růst vlasů? Chcete prozradit ty nejlepší tipy pro rychlý růst vlasů? Čtěte dále a postupujte podle našich tipů. Budete překvapeni, jak jednoduché úkony mohou podpořit akceleraci růstu vlasů. Podpořit rychlejší růst vlasů je výzva pro každou ženu, která chce nosit bohatou a dlouhou hřívu. Důležité si je osvojit ty správné rituály, které jsou pro krásné vlasy klíčové.

Kartáčování vlasů

Dokonalé kartáčování vlasů může být klíčem k dosažení krásných a pevných vlasů. Vlasy bychom měli kartáčovat jak ráno, tak také večer před spaním. Vlasy kartáčujeme minimálně 2x denně. Večerním kartáčováním z vlasů a vlasové pokožky odstraňujeme nečistoty a zbytky stylingových přípravků. Kartáčování podporuje přirozený lesk vlasů a navíc podporuje mikrocirkulaci krve ve vlasové pokožce, což pozitivně ovlivňuje zrychlení růstu vlasů.

Tipy pro zdravé kartáčování vlasů

  • Vlasy kartáčujte minimálně 2x denně, a vždy, když jsou zacuchané. U velmi jemných vlasů bohatě postačí jejich kartáčování vždy ráno a večer.
  • Vlasy kartáčujete před mytím vlasů. Vlasy po mytí nebudou tolik zacuchané.
  • Vlasy kartáčujeme a rozčesáváme vždy od konečků směrem k vlasové pokožce.
  • Nikdy nekartáčujeme mokré vlasy. Mokré vlasy rozčesávejte s hřebenem se širokými zuby.

Zastřižení konečků

Pro dosažení dlouhých a krásných vlasů je pravidelné zastřihování konečků podstatné. Konečky vlasů bychom měli zastřihovat cca jednou za dva měsíce. A vždy dobře nabroušenými kadeřnickými nůžkami, které díky své ostrosti zajistí precizní řez bez roztřepení.

Ač to zní jakkoliv nelogicky, tak pravidelné zastřihování vlasů je skutečně nezbytné. Za stejné časové období dosáhneme delších vlasů při pravidelném zkracování konečků, než v případě, kdybychom konečky nezastřihovali vůbec. Jak je to možné? Konce vlasů jsou vždy nejstarší partií naší hřívy, které byly nesčetněkrát vystavovány negativním okolním vlivům. Z tohoto důvodu se mají konečky tendenci třepit a rozdvojovat. Pokud roztřepený koneček zavčas nezastřihneme, postupuje rozdvojování a postihne i relativně „nové“ vlasy. A jednou ztenčený vlas již nikdy nebude tak vitální, jako předtím. Vlas se ulomí mnohem dříve, než dosáhneme jeho vysněné délky.

Pozor na velmi teplou a horkou vodu

Čistá a prodyšná vlasová pokožka je pro růst zdravých vlasů velmi žádoucí. Nahromaděný maz ve vlasovém folikulu utlačuje vlasovou cibulku, která následně nemůže optimálně fungovat. Zároveň je vhodné vlasovou cibulku podpořit výživnými látkami obsažených v šampónech nebo tonicích vlasové kosmetiky. Doporučujeme například Salerm šampón Nutrient proti vypadávání vlasů nebo šampón Biokera proti vypadávání vlasů

Zvýšenou pozornost věnujeme oplachování šampónu. Vždy se snažíme maximálně vlasovou pokožku dostatečně opláchnout. Případné zbytky mohou zbytečně dráždit, což růstu vlasů rozhodně neprospívá.  Pozor také na velmi teplou a horkou vodu, která rozšiřuje póry na vlasové pokožce, což negativně ovlivňuje kotevní systém vlasů uvnitř vlasového folikulu. Navíc vlažnější voda podporuje prokrvení vlasové pokožky, což má pozitivní dopad na rychlejší růst vlasů.

Kosmetika s přírodními oleji

Snažte se vlasy udržet hydratované. Již jsme u zastřihování konečků zmínili, že suché vlasy mají tendenci se třepit a ulamovat. Mnohdy ani nepoznáme rozdíl mezi vypadáváním vlasů s kořínky (problém vlasové pokožky) a ulamováním vlasů v délkách. Jedná se o dva odlišné problémy, které je nutno řešit individuálně.

Pro omezení lámání vlasů v délkách je důležitá jejich optimální hydratace, tj. taková hydratace, která poskytne vlasům vláhu, ale nezatíží je. Vhodnými doplňky vlasové péče jsou vlasové oleje s obsahem přírodního arganového oleje Biokera Arganology nebo s obsahem přírodního hroznového oleje Biokera Grapeology. Zvýšenou pozornost vždy věnujte konečkům vlasů, které jsou hlavní brzdou vlasového růstu.

Zdravá strava

Je obecně známo, že pestrá a vyvážená strava plná vitamínů je prospěšná pro celý náš organizmus. To se logicky projevuje také v rychlejším růstu pevnějších a krásnějších vlasů. Snažte se konzumovat stravu s vysokým obsahem bílkovin, zaměřte se na ovoce, ryby, vejce, zeleninu a luštěniny. Mezi velmi významné vitamíny patří vitamín E, Biotin (vitamín B7), Vitamín B6, Vitamín A nebo Inositol. Detailně jsme se vitamínům věnovali v článku Vitamíny pro krásu a zdraví vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..