Ať již jste se s blond hřívou narodily nebo jste si jí docílily pomocí melíru či barvy na vlasy, tak vás čeká nelehký úkol.  Udržet si zářivou blond barvu vyžaduje každodenní péči. V opačném případě vlasy začnou chytat nevzhledný mosazný nádech.

Paris Hilton melírované vlasy

Blonďaté vlasy jsou bezpochyby velmi atraktivní a půvabné. Nicméně pokud o ně není řádně pečováno mohou působit nudně a bez života. Blond barva je náchylná na chytání žlutého až nazelenalého nádechu, který je způsobem chlórem, smogem a dalšími nepříznivými klimatickými podmínkami.

Odbarvení či melírování vlasů

Základní a bezpodmínečně nutnou podmínkou oslnivé blonďaté hřívy je důvěra v profesionály. Pouze vyučení kadeřnicí s mnohaletými zkušenostmi vědí, jak často je vlasy možné melírovat a jak o ně pečovat, aby výsledný efekt byl co nejdelší. Odbarvování vlasů domů nedoporučujeme. I přesto, že se rozhodne vlasy odbarvovat své pomocí, nemelírujte vícekrát než třikrát za měsíc. Po každém melírování vždy dopřejte vlasům velkou dávku hydratace a výživy.

Odbarvovací emulze eliminuje veškerý barvený pigment ve struktuře vlasů. Odbarvovač působí, jak na barevný pigment přírodních vlasů, tak také na pigment získaný pomocí barev na vlasy. Odbarvování je pro strukturu vlasů velký zásah při kterém dochází ke ztrátě přirozené hydratace z vlasů. Po nešetrně provedeném odbarvení vlasů jsou vlasy často poškozené, dehydratované a velmi křehké.

Vlasy jsou tvořeny šroubovitými bílkovinami – keratinem. Chemickým působením odbarvovací emulze dochází k oslabení a poškození keratinové struktury. Vlasy jsou tak křehčí a náchylné na poškozené či zlomení. Pro navrácení vitality vlasům jsou vhodné především hloubkově působící kondicionéry či masky na vlasy.

Pro obnovu poškozených a křehkých odbarvených vlasů doporučujeme vyzkoušet vlasovou masku Hi Repair od Salerm Cosmetics. Maska na vlasy s obsahem tekutého keratinu a patentované molekuly s obsahem hedvábných proteinů proniká do hloubky vlasového stonku, kde hydratuje a obnovuje poškozené a oslabené části vlasu.

V případě nadměrné suchosti vlasů je nutné vlasům dodat extrémní dávku hydratačních složek. Hydratační maska na vlasy Salerm Biokera s obsahem oelje z obilných klíčků a proteinů hedvábí navrací vlasům přirozenou vlhkost, pružnost a poddajnost.

Žloutnutí vlasů

Žlutý nádech je nepříjemnou vráskou přírodních i melírovaných blond vlasů. Působením externích vlivů jako je sluneční záření, smog a chlor se ztrácí přirozená barva a jas blonďatých vlasů. Vlasy začínají působit matně a postupně získávají nežádoucí nažloutlý až mosazný nádech.  Pro obnovení přirozeného blond tónu jsou určeny vystříbřující, tzv. silver šampóny. Silver šampóny obsahují fialové pigmenty, které neutralizuj žlutý nádech a vlasům dodají chladnější blond tóny.

Vystříbřující Silver šampóny pro blond vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..