Dimethicone je ve vodě nerozpustná látka patřící do skupiny silikonů. Dimethicone je běžně obsažen v celé řadě produktů vlasové kosmetiky. Svými účinky dodá vlasům lesk, texturu, vlasy jsou snadněji upravitelné a zabraňuje krepatění. Důvod proč se přidává do produktů určených k péči o vlasy je ten, že vytváří iluzi zdravých a krásných vlasů. Splňuje tedy předpoklady zákazníka proč si výrobek s Dimethiconem koupit.

Problém ovšem nastává při dlouhodobém používání vlasové kosmetiky s obsahem Dimethiconu. V průběhu používání přípravku dochází díky jeho nerozpustnosti ve vodě k nahromadění dimethiconu ve vlasech. Vlasy začínají vypadat nevzhledně a jsou na první dojem těžší.

Ačkoli na internetu existuje spousta rozdílných studií o škodlivosti dimethiconu, Food and Drug Administration Agency její užívání v kosmetických přípravcích schválila. Spousta lidí se tedy domnívá, že používání produktů s obsahem Dimethiconu je škodlivý a nevratný proces v oblasti péče o vlasy. Není tomu tak. Existuje velmi jednoduché řešení, jak přebytek dimethiconu z vlasů odstranit.

Instrukce

Umyjte si vlasy čistícím šampónem, označován jako Claryfing šampón. Čistící šampóny obsahují vyšší množství kyselin a účinných aktivních látek k odstranění zbytků produktů po stylingu, chloru a dalších nežádoucích látek. Čistící šampóny se díky svému účinnějšímu složení doporučuje používat jednou za měsíc. V případě častějšího používání může dojít k vysušení vlasů. INhair.cz může doporučit čistící šampón Salerm Spa Shampoo Purificante.

Po umytí vlasů čistícím šampónem vaše vlasy můžou vypadat nevzhledně. Nelekejte se. Je to běžný projev, čímž poznáte, že čistící šampón byl účinný. Čistící šampón odstranil přebytečný dimethicone z vlasů, čím se ztratil jeho efekt dodávat vlasům lesk a hebkost. Dále vysušte vlasy a pokračujte v úpravě vlasů jako obvykle.

Domácí recepty

V případě, že čistící šampón nepatří mezi produkty vlasové kosmetiky, jež vám stojí v koupelně na polici, INhair.cz vám doporučuje vyzkoušet jeden ze dvou domácích receptů pro odstranění zatěžujícího dimethicone z vlasů.

Asi ¾ hrnku naplňte jedlou sodou a aplikujte na mokré vlasy. Nyní jemně emulgujte jedlou sodu po celé délce vlasů. Velmi pečlivě opláchněte. Dále pokračujte jako obvykle. Umyjte vlasy běžným šampónem a poté použijte kondicionér. Kondicionér je důležitý neboť dodá vlasům vlhkost, kterou jedlá soda absorbovala. Čistící proceduru se doporučuje používat maximálně jedenkrát měsíčně.

Jako alternativu k jedlé sodě je možné použít roztok smíchaný ze 2 šálků bílého octa a 2 šálků vody. Do smíchaného roztoku ještě přidejte malého panáka (cca 0,02 l) citrónové šťávy. Touto směsí opláchněte vlasy po umytí šampónem. Již neoplachujte vodou. Po vysušení vlasů by neměla být patrná vůně octa. Po použití octového roztoku s citrónovou šťávou není nutné používat žádný kondicionér. Také se doporučuje používat maximálně jedenkrát za měsíc.

Tipy

– Existují tři kategorie čistících šampónů. Nejsilnější a tedy také nejúčinnější obsahuje Sodium Lauryl Sulfate. Mírnější druhy čistících šampónů obsahují jednu z těchto účinných čistících látek: Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sodium Lauryl nebo Sodium Cocoyl Isethionate. Třetí skupina účinných látek je nejšetrnější a je nejvíce používána právě v šampónech určených pro děti. Mezi nejmírnější účinné látky patří: Cocamidopropyl Betaine, Lauroamphoglycinate, nebo PEG 80 Sorbitan Laurate.

– Čistící šampóny vysušují vlasy více než běžné šampóny. Vždy po použití použijte kondicionér.

– Běžně dostupná jedlá soda (soda bicarbonate) odstraní přebytečný dimethicone z vlasů

– Nespleťte si prášek do pečiva s jedlou sodou!

– U citlivé vlasové pokožky doporučuje používat čistící šampón s nejmírnějšími účinnými látkami.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..