Krásné bílé a rovné zuby jsou snem asi všech žen. A nejen žen. Jsou vizitkou každého. V zubech se odráží naše péče o sebe sama. A pokud jim věnujeme péči, jakou si zaslouží, mohou být chloubou, kterou rádi při každém úsměvu ukazujeme. Některé z nás však může trápit zažloutnutí zubů, které nepůsobí hezky. Pěkné zuby však můžete mít díky pravidelné správné péči i z pohodlí domova. Jak na to?

Zabarvení zubů

Za to, že jsou zuby žluté, může buďto genetika, nebo špatné návyky, které máme. Mezi ty nejčastější se řadí pití červeného vína, černého čaje, kouření nebo časté pití kávy. Obecně všechny barevné potraviny (řepa, mrkev, tmavé ovoce), které jíme, nám zuby nějak obarví. Abyste měli hezčí úsměv, je nutné si zuby neustále čistit nebo zapracovat na špatných návycích. Žloutnutí zubů může prohloubit i užívání léků.

Bělící pasty

Pokud se vašich návyků zbavit nechcete, můžete využít některé z bělících past. Zubní pasty a speciální bělící zubní pasty, které v sobě obsahují malé mikro částečky, vám pomohou zbavit se zabarvení vašich zubů díky jemné abrazi. S dentistou můžete také konzultovat užívání bělící zubní pasty s obsahem peroxidu, která by měla zaručit velmi viditelný efekt. Pro podporu bělosti zubů můžete využívat také speciální ústní vody, které obsahují látky podporující bělost zubů.

Kartáček a zubní nit

Aby byly vaše zuby krásné, je nutné se jim věnovat po každém jídle. Vždy proto při sobě noste zubní kartáček a zubní pastu, abyste mohli zuby vyčistit. Naučte se také používat mezizubní kartáčky a zubní nit, která vás zbaví nečistot mezi zuby v těžko dostupných místech.

Potraviny podporující bělost zubů

Pomoci s bělením zubů nám může i příroda. Do jídelníčku si totiž můžete zařadit několik druhů ovoce či zeleniny, která pomáhá k tomu, aby byl náš chrup krásně bílý. Přidejte si příště na talíř syrová jablka, hrušky, okurky, celer, kedlubny nebo květák, jelikož vám pomohou zabránit usazování plaku na zubech a jejich žloutnutí.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..