Přírodní kosmetika není dnes žádným divem. Naopak – je stále častěji vyhledávanější alternativou běžných chemických produktů. Může ale síla přírody konkurovat účinkům klasických zubních past či běžných deodorantů? Lush mě nedávno přesvědčil, že to možné skutečně je (více v tomto článku). Jak je na tom Manufaktura, česká firma vyrábějící přírodní kosmetiku? Pojďte se na to se mnou podívat!

Zubní pasta – dávám 7/10: pasta krásně svěže voní, jejímu složení s mnoha blahodárnými ingrediencemi nemám co vytknout a bezvadné je, že je vhodná i pro mléčný chrup a citlivé (i krvácející) dásně. Pasta při čištění zubů tvoří dostatečné množství pěny (ani moc, ani málo), oproti chemickým pastám je to však méně.

Ti, kdo se s přírodní pastou setkávají poprvé, mohou být překvapeni jejím (možná lehce zastrašujícím) hnědým zbarvením. To ale jen dokládá obsah přírodních ingrediencí bez kdejakých barviv a dalších chemikálií.

Zubní hygiena s ManufakturouZubní hygiena s Manufakturou

Zubní hygiena s Manufakturou

Celkově jsem s pastou spokojená (především s její bylinkovou chutí, ta je vážně moc příjemná!), musím však podotknout, že jsem očekávala lepší účinnost. Když totiž používám jen tuto pastu, pociťuji, že zuby nemám vyčištěné tak dobře, jak bych si přála a jak jsem byla zvyklá. Proto přírodní pastu střídám s “normální“ a vím, že zubům tak dopřávám obojí – důkladné čištění i menší oddych díky jemnější péči.

Originální zubní pasta s bylinným komplexem, fluorem a vřídelní solí

Originální zubní pasta s bylinným komplexem, fluorem a vřídelní solí

Minerální deodorant – dávám 6/10: deodorant mě bohužel moc nenadchl – už jeho aplikace je náročnější, protože se minerál v podobě kamence musí navlhčit vodou a až pak se může aplikovat na pokožku. Ani jeho účinnost není nikterak výrazná – spolehlivě působí jen pár hodin a při větší fyzické aktivitě, nadměrnému vytížení či stresových situacích vydrží ještě méně.

Na druhou stranu se není čemu divit – jde o čistě přírodní deodorant. Deodorant – ten pocení nezmírňuje, jen se snaží zabránit růstu bakterií, které způsobují zápach. A to se mu celkem i daří, ale když slibuje až 24 hodinovou účinnost, očekávala bych, že vydrží třeba takových 10 hodin. Ale ono ne.

100% přírodní minerální deodorant

100% přírodní minerální deodorant

Avšak musím se přiznat, že jsem dosud nenašla přírodní deodorant, který by působil lépe než tento – všechny jsou na tom hodně podobně a je třeba je nanášet několikrát denně. Plusem je ale rozhodně jeho neutrální – a vlastně nijaká vůně, která se nepřebíjí s žádným parfémem, což určitě ocení spousta z nás (včetně mužů!).

Minerální deodorant zblízka

Minerální deodorant zblízka

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..