Je mi ctí, že vás mohu (možná jako úplně první!) seznámit s Herbacinem, který je horkou novinkou na českém trhu s kosmetikou. Jaké krásy v sobě tato čistě přírodní kosmetika s německými kořeny skrývá?

Ačkoliv se k nám Herbacin dostal teprve nedávno, má za sebou dlouho historii – ta se traduje již od roku 1905, kdy tuto značku založili dva němečtí lékárníci. Od té doby proběhlo nemalé množství změn, ale hlavní zásady zůstávají i po 100 letech stále stejné: ohleduplnost k životnímu prostředí – 100% recyklovatelné obaly a láska ke všem tvorům – ta se projevuje absolutním netestováním na zvířatech a pečlivým výběr organických surovin, které se nikdy nedováží, ale naopak se ekologicky pěstují jen v regionu, kde Herbacin působí.

Široká škála produktů zahrnující pečující a vlasovou kosmetiku, vzniká na přírodní bázi, valná většina je bez parabenů, silikonů, živočišných složek, minerálních olejů či syntetických barviv. Největší změna oproti minulosti bude nejspíše v přítomnosti digitálních technologií, které jsou ale vítanými pomocníky a pomáhají Herbacin neustále vyvíjet a zlepšovat.

Veselý a všemi barvami hýřící Herbacin

Veselý a všemi barvami hýřící Herbacin

Tolik bylo teorie, teď jdeme k praxi, která stejně asi všechny zajímá nejvíce. I když na druhou stranu musím podotknout, že já si osobně potrpím na tom, abych věděla, z čeho se skládá krém, který denně používám. Je pro mě důležitá celá řada dalších faktorů – odkud se produkty dovážejí, zda náhodou nejsou jejich složky testované na zvířatech, jaké vize a filosofii má daná společnost, zda je ohleduplná k životnímu prostředí… Mohla bych pokračovat do nekonečna. Ale jedno je jasné: Herbacin je v maximálním souladu s přírodou a dělá vše pro to, aby z této jedinečné krásy vytěžil maximum, aniž by ji zničil.

Herbacin vyživující krémy na ruce s levandulí a růží

Herbacin vyživující krémy na ruce s levandulí a růží

A nyní už opravdu mé názory na jednotlivé produkty, které jsem stihla vyzkoušet!

Přestože je léto a naši pokožku netrápí ranní mrazíky, krém na ruce je potřeba vždycky. No uznejte, nemám pravdu? Herbacin je momentálně nabízí ve své Wellness a heřmánkové edici, a to konkrétně ve variantách voňavé levandule, jemné růže a heřmánku. Heřmánková edice mimochodem patří k jedněm z nejstarších a nejoblíbenějších edic vůbec! Není se čemu divit – je účinná a oplývá nejméně vtíravým, lehce květinovým aroma, takže sedne všem. Co se týče velikosti krémů na ruce, jejich 75 ml balení je naprosto ideální – hodí se jak domů na noční stolek, do práce či do kabelky, kde nezabere příliš místa.

dojmy jsou jenom pozitivní – jedná se o nesmírně příjemné univerzální krémy, které každého musí nadchnout. Silných stránek mají hned několik – perfektně vyživují pokožku rukou, napravují ji a zvláčňují, takže je po pár promazáních úžasně hebká na dotek. Vůně jsou zvolené také moc dobře – levandule ani růže není naštěstí ostrá, je jen decentně jemná. Nemusíte se tudíž obávat silné pronikavé vůně, která je často typická pro produkty s levandulí nebo růží. Vysoká koncentrace těchto vonných látek u mě vytváří spíše něco jako nechuť k dané květině (a tím pádem i produktu), ačkoliv ji mám v menším množství ráda. V případě Herbacinu ale tyto starosti vůbec nejsou na místě. Zaručuji, že obě vůně sednou každému.

Herbacin krém na ruce s růží

Herbacin krém na ruce s růží

Dále se můžeme vrhnout na bylinkové sprchové gely! V nabídce je jich opět celá řada, já mám zkušenosti s oživující směsí citronu a zázvoru, která je uložena v nazelenalém obalu. Přestože citron i zázvor miluju a každý den si dělám zázvorový čaj, nebo si kápnu pár kapek citronu do pití, pravou vůni těchto ingrediencí jsem rozpoznala, až když jsem sprchový gel rozetřela po pokožce s vodou a gel následně utvořil pěnu. Ta konečně voněla po slibovaném citronu a zázvoru, jehož vůně mi připadala před rozetřením – jen podle „čuchu“ jakási utlumená. Díky praktickému uzavírání s pojistkou je tento přírodní sprchový gel perfektním parťákem na cestách. A nejen na těch letních, při kterých ochladí, provoní a osvěží pokožku, ale bude vítaný i v zimním období, protože mi připomene svěží vůni léta.

Herbacin sprchový gel se zázvorem a citronem

Herbacin sprchový gel se zázvorem a citronem

A u léta ještě zůstaneme i nadále! Když sluníčko venku tak krásně svítí, všichni chodíme bosky po trávě a do města nebo na procházku obouvám jen lehké sandálky. Ale tímto vystavujeme naše chodidla velkému zatížení a vnějším vlivům, na které po celý rok vůbec nejsou zvyklá. Řádná péče a zvýšená hydratace si tedy volá o pozornost! K tomu účelu byl stvořen regenerační krém na nohy a chodidla s heřmánkem (ano, heřmánek je oblíbený!) a ureou. Unaveným nohám uleví a namáhaná, suchá či popraskaná místečka hydratuje, posílí a provoní. V letním období je to nezbytnost pro všechny!

Herbacin heřmánková kolekce pečujících produktů (nahoře) a péče o nohy a chodidla (dole)

Herbacin heřmánková kolekce pečujících produktů (nahoře) a péče o nohy a chodidla (dole)

Pomocí Herbacinu jsem nalezla silnější spojení s přírodou a uvědomila si, jak je důležité se o ni starat. Když na ni budeme dbát (nikoliv po ní dupat, plýtvat vodou a rozhazovat, co se nám zachce) a s láskou se k ní chovat, jedině pak se můžeme těšit z takových přírodních pokladů, jako jsou ty od Herbacinu.

Přírodní kosmetika Herbacin

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..