Dobrý den,

můžete mi prosím nabídnout nějaký antifungální šampon s obsahem ketokonazolu? A mohou se Salerm Biokera šampón a ampule proti lupům použít i na obličej (obočí, pod nos, brada), kde se lupy a červená místa také vyskytují? Popřípadě doporučili byste eventuálně jinou péči?

Děkuji za odpověď. Terezie

Dobrý den Terezie,

děkuji za Váš dotaz. Bohužel nemáme k dispozici žádný produkt s obsahem ketokonazolu. Šampóny s obsahem ketokonazolu by měly být výhradně prodávány v lékárnách.

Co se týče aplikace přípravků na obličej. Šampón Salerm Biokera proti lupům obsahuje jemné čistící detergenty a neobsahuje alkohol, tudíž je maximálně šetrný a případná aplikace na pokožku obličeje je možná. Ampule ovšem alkohol obsahují a hrozí riziko podráždění pokožky obličeje. Ampule na obličej nanášet nedoporučujeme.

Pokud Vás trápí psoriáza, tudíž zánětlivé onemocnění, které je spojeno s lupinami, svěděním a zarudnutím, doporučujeme šampón MedaVita Velour a tonikum MedaVita Velour pro citlivou pokožku. Přípravky působí protizánětlivě, ovšem ne syntetickou, ale přírodní cestou. (Opět platí, že šampón je možné aplikovat i na pokožku obličeje, tonikum ovšem ne.)

MedaVita Puroxine proti lupům

Pokud ovšem řešíme problém s klasickými lupy, které nejsou spojeny se zánětlivým onemocněním, doporučujeme Vámi zmíněnou řadu Salerm Biokera proti lupům, především šampón a ampule. Obsahuje pyrithion zinku, který je oproti piroctone olamine považován v boji proti lupům za účinnější složku..


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..