Dne 26. 5. 2014 proběhlo v prostorách kulturního domu Akord v Ostravě školení společenských a svatebních účesů. Školení probíhalo pod záštitou společnosti Salerm Cosmetics a pod taktovkou mistryně kadeřnického oboru, paní Dády Kusé. Exkluzivními partnery akce byl svatební salón Paris Ostrava a květinové studio Klia. Hostem školení byl i náš fotoreportér, který pro Vás připravil následující rozsáhlou fotoreportáž z průběhu školení. 

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

S více než šedesátiletými zkušenostmi nadnárodní společnost Salerm Cosmetics i nadále inovuje a nabízí řešení v podobě produktů vlasové kosmetiky vyrobené podle nejnovějších vědeckých pokroků. Den co den se ve  výzkumných a vývojových laboratořích rodí nové formule určené těm nejnáročnějším klientům na trhu.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Vlasová stylistka Dáda Kusá je mistryní v oboru společenských a svatebních účesů. Její hlavní charakteristickou vlastností je tvořivost a smysl pro detail. Ihned po vyučení kadeřnicí v roce 1979 se stala celostátní vítězkou soutěže Mladý módní tvůrce.  V roce 1996 až 1999 byla autorkou účesů pro finále soutěží Miss České republiky. Dáda Kusá je pravidelným hostem na kadeřnických show, proměnách a rozhovorech v televizních přenosech. Pravidelně se podílí při tvorbě módních účesů pro prezentaci v časopisech Cosmopolitan, Esquire, Harpers Bazzar, Linda a spoustu dalších.  Mimo jiné je také autorkou několika knih o účesech.Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Dáda Kusá zdůrazňuje, že klientce musí účes nejenom slušet, ale musí se v něm cítit pohodlně a svá. Důležitou vlastností každého kadeřníka by měla být empatie, schopnost vcítit se do nevyjádřených potřeb a přání zákazníka.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Ve vytváření účesů se nebojíme improvizace a kreativity. Pouze tak může být vytvořen unikátní a originální účes. Kontrasty rovněž sehrávají důležitou roli v celkovém dojmu z účesu.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Díky skvělé organizaci školení pod vedením ředitelky společnosti Salerm Cosmetics CZ, paní Gabriely Espin Vilor, probíhalo vše hladce a jak jinak než na profesionální úrovni. Pro návštěvníky bylo zajištěno příjemné prostředí, pohodová atmosféra a bohaté občerstvení.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Dáda Kusá zdůrazňuje, že u jednoduchých účesů se nemusíme bát využít výraznější doplněk, který celý účes oživí a dodá mu šmrc. Naopak u složitých účesů je vhodnější využít decentní a drobné doplňky tak, aby účes nebyl překombinovaný a přeplácaný.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Součástí školení byl také prodej sponek, hřebínků, čelenek, a dalších doplňků, které účes nejen zvýrazní, ale také upevní a zajistí mu stabilitu. O tyto doplňky byl ze strany účastníků školení ve silný zájem.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

U klientek s jemnými až romantickými rysy se nebojíme vytvářet kontrasty v podobě technických účesů, mezi které šachovnice rozhodně patří. Před návrhem účesu by měl kadeřník respektovat nejenom tvář a rysy klientky, ale  zároveň by měl účes přizpůsobit k šatům zákaznice. Romantická tvář, sladké šaty a přeslazený účes? Doopravdy ne! Nechceme přeci, aby klienta vypadala jako z cukrové vaty!

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Kombinace romantického a technického je dokonalou volbou nejen pro svatební, ale také pro plesové a společenské účesy. Výše vyobrazený účes je velmi oblíbeným zejména na modních přehlídkách.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Součástí školení bylo slosovatelné vstupné. Vylosování účastníci se mohli těšit z přípravků vlasové kosmetiky Salerm.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

2 Responses

  1. PECHOVÁ LIBUŠE

    Dobrý den, máte v budoucnu v plánu školení v Praze? Děkuji. P.

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..