V neděli  18. května 2014 proběhlo v Ostravě školení zaměřené na rituály pro vlasovou pokožku a délky vlasů. Cílem školení bylo představit, jak správně pečovat o vlasovou pokožku a délky vlasů. Celé školení provázela příjemná vůně bylinných čajů připravených pro návštěvníky sezení. 

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délkyMedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

Školení rituálů probíhalo pod patronátem italského profesionálního výrobce vlasové kosmetiky MedaVita. Společnost MedaVita byla založena již roku 1963 v Miláně jako rodinná společnost s cílem vytvořit přední italskou značku v oblasti péče a ošetření vlasů. Posláním MedaVity je vyvíjet, vyrábět a uvádět na trh vysoce kvalitní přípravky vlasové kosmetiky. Všechny produkty vlasové kosmetiky MedaVita obsahují ingredience a materiály získané z přírodních a z obnovitelných zdrojů a hlavně jsou vyrobeny a testovány s ohledem na etiku a společenské blaho.

Přímo z Itálie dorazila bioložka Leda Ferro a technolog Massimiliano Gullo. Massimiliano ve společnosti MedaVita již působí od roku 2006 jako senior konzultant a tricholog. Leda vystudovala obor biotechnologie na univerzitě v Palermu. Navíc v roce 2010 obhájila disertační práci v oblasti molekulární biologie a výzkumu kmenových buněk  a získala titul Ph.D. Ve společnosti MedaVita působí od října 2012 jako školitelka klientů. Také má na starosti export produktů v zemích EU i mimo ně. Navíc připravuje marketingové materiály pro propagaci produktů vlasové kosmetiky MedaVita.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

 První krok je kartáčování

Správným kartáčováním napomáháte rovnoměrné distribuci kožního mazu, který dodá vlasům oslnivý lesk. Zároveň se při kartáčování z vlasů odstraňují nečistoty a prach. Massimiliano zdůrazňuje, že důležitá je kvalita kartáče.  Levné nylonové kartáče jsou příliš drsné a dochází při nich k lámání a vytrhávání vlasů. Vhodný je kartáč z přírodních jemných štětin.  Kartáč z kančích štětin je vhodný zejména pro jemné, slabé a křehké vlasy se sklonem k lámavosti. Ideální je pro prodloužené vlasy a také pro dětské jemné vlásky.  Kančí štětiny jsou oproti nylonu nebo syntetiky velmi jemné a šetrné, což dělá z kartáčování vlasů velmi příjemnou záležitost. Navíc příjemná masáž podporuje krevní oběh vlasové pokožky, která aktivuje a podporuje vlasové cibulky.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délkyMedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

Čistota půl zdraví

Po krátkém uvítání a představení se šlo rovnou na věc. Základem správné péče o vlasovou pokožku a vlasy je čistota. Před každým ošetřením či rituálem je nutné z vlasové pokožky důkladně odstranit veškeré odlupující se zbytky pokožky, kožní maz a vyčistí póry. Detoxikační program MedaVita Cutis Pura využívá přírodní energii z japonského badyánu pro dokonalou očistu vlasové pokožky od odumřelých buněk a kožního mazu. Pokožka může dýchat a přijímat aktivní látky v dalších krocích ošetření.  Emulze je vhodná pro všechny typy pokožky, s výjimkou podrážděné kůže. Je speciálně určená při problémech s lupy, nadbytečným mazem a při padání vlasů.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délkyMedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

 Kompletní péče

Leda i Massimiliano zdůrazňují, že je nezbytné klientům nabídnout komplexní péči. Klient nesmí nabýt dojmu, že mu není věnována patřičná pozornost. Během působení vlasové péče je možné klientovi nabídnout hydratační peeling rukou.

MedaVita Hydratonique je zjemňující a hydratační emulze s pH 3,5 pro délky vlasů. Obsahuje jojobový olej, vytváří okolo vlasu ochrannou vrstvu, která dává intenzivní lesk, hebkost, lehkost, vyrovnává hydrataci, vlasy se snadno rozčesávají. Mimo jiné je právě vhodná i na pleť či peeling rukou. Klient tak získá pocit výjimečnosti a jedinečnosti.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

Diagnostika a trichologie

Kromě spoustu znalostí a zajímavostí v oblasti péče o vlasy si také Massimiliano a Leda přivezli z Itálie mikrokameru pro trichologické vyšetření vlasů. Za pomocí unikátní kamery Aram Huvis je Leda schopná provést kompletní vyšetření vlasové pokožky a vlasového stonku. Systém hodnotí tři základní kritéria – stav vlasové pokožky, tloušťku vlasového stonku a stav kutikuly vlasu.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délkyMedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

 Masáž vlasové pokožky

K nesmírným výhodám masáže vlasové pokožky nepatří jen dosažení klientovy tělesné a duševní harmonie, ale také zlepšení mikrocirkulace vlasové pokožky. Správně provedená masáž uvolňuje svalové napětí a oddaluje proces stárnutí. Pro správnou relaxaci je nutné navodit správnou atmosféru. Relaxační hudba, příjemná vůně a světelná terapie jsou nezbytné. Zapomeňte na zbytečné zvuky jako jsou hučící fény.

Při masáži vlasové pokožky je vhodné použít speciální vlasové přípravky, které dodají vlasovým kořínkům výživu. Případně stimulují jejich růst. Ideální je použití ampule MedaVita Lotion Concentrée. MedaVita Lotion Concentrée je založena na účincích 10 aktivních přírodních složek s extrémní vitalitou a silou. Přírodní koncentrát rozmarýnu, skořice, aloe, arniky, rákosu, zázvoru, kafru, galbánia, myrhy, muškátového oříšku navrací vlasům život. Ampule Lotion Concentrée jsou jedním z pěti výrobků proti padání vlasů na světě, které mají mezinárodně patentované složení (Číslo patentu WO 99/20232). Účinnost je testována v laboratořích a potvrzena certifikátem.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

Mastné vlasy

Část školení byla také věnována problematice mastných vlasů. Mazové žlázy ústí do vlasových folikul, kde produkují kožní maz. Jejich úkolem je promazávat okolní vlasovou pokožku a vlasy. Mají vypadávající vlasy bílý kořínek? Nejedná se o vlasový váček, ale o mazotok (sebum), který vlas zadusil a díky němu došlo k jeho vypadnutí. Mastné vlasy vyžadují důkladnou očistu pokožky. Je nezbytné udržet póry čisté a prodyšné.

MedaVita Requilibre šampón je profesionální šampón vyrovnávající tvorbu kožního mazu se speciálně vyváženým složením a byl vytvořen pro specifické potřeby častého mytí mastné pokožky. Aktivní komplex, společně s kyselinou abietovou a sójovými proteiny má čistící, ochranné a hydratační vlastnosti, zároveň velmi šetrně rozpouští nadměrný maz. Dává pocit čistoty, snižuje svědění způsobené vnějším podrážděním a po dlouhou dobu udržuje vlas i vlasovou pokožku čistou. Rostlinné výtažky ze zázvoru zesilují antioxidační působení a uvolňují krevní oběh, pomáhají předcházet oslabování vlasů a svým vyváženým složením je vhodný k častému použití.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..