Vystříbřující šampón, označován jako Silver, je charakteristický svou tmavě fialovou barvou. Pro svou charakteristickou barvu je také označován jako fialový šampón. Fialový šampón se na rozdíl od klasických běžných šampónů liší svou funkcí. Oproti běžným šampónům není vystříbřující šampón určen pro mytí, hydrataci a výživu vlasů, ale pouze pro obnovení zářivé barvy blond, šedých a bílých vlasů.

Důvodem používání šampónu Silver je navrácení přirozeného tónu a odstranění nažloutlého tónu z melírovaných vlasů. Fialový šampón je určen jak pro ženy, tak pro muže s blond, stříbrným, šedým, či bílým odstínem vlasů. Šampón je vhodný jak pro přírodní odstíny, tak pro vlasy odbarvené melírem. Vlasy jsou po nově provedevém melíru světlé, hebké a zářivě lesklé. Působením externích vlivů jako je sluneční záření, smog a chlor se ztrácí přirozená barva a jas vlasů. Vlasy začínají působit matně a postupně získávají nežádoucí nažloutlý až mosazný nádech.

Účinnost fialového šampónu je založena na jednoduchém principu kolorimetrie. Fialové a žluté odstíny jsou orientovány přímo proti sobě v barevném, tzv. kolorimetrickém kruhu. Vystříbřující šampóny obsahují fialový pigment, který je při mytí v malém množství absorbován do vlasu. Díky protikladné reakci fialový pigment neutralizuje žluté nádechy a vlasům dodá chladnější blond tóny. Fialový šampón účinkuje pouze na blond vlasy. Na jiné odstíny vlasů nemá fialový šampón žádný účinek a nezesvětlí je!

Barevný kolorimetrický kruh - Fialový šampón a blond vlasy

Fialové šampóny nenahrazují běžné šampóny. Pro správnou vlasovou péči je nutné fialové šampóny kombinovat s klasickými šampóny určenými pro váš typ vlasů. Vystříbřující šampóny je vhodné používat jedenkrát, maximálně dvakrát týdně. Po umytí běžným šampónem naneste na vlasy fialový šampón a nechejte ho 5 minut působit. Část fialového pigmentu obsaženého v šampónu se vstřebá do vlasů a eliminuje nežádoucí žlutý nádech. V případě, že Vám vlasy chytnou fialový nádech, nepropadejte panice. Fialový odstín se z vlasů postupně vymyje při dalším mytí. Při další aplikaci zřeďte fialový šampón s klasickým šampónem nebo jej nechejte působit kratší dobu. Po častém použití vystříbřujících šampónů je vhodné použít hydratační kondicionér. Vlasy mohou být dehydratované a suché bez jasu a lesku.

Nejlepší fialové šampóny pro profesionály

Salerm šampón na bílé vlasy

Specifický šampón Salerm Zlatá řada na bílé vlasy (Silver) fialové barvy vlasy čistí a dodává jim barvu. Odstraňuje nažloutlé tóny v šedivých a stříbrných vlasech. Díky velmi husté konzistenci vlasy efektivně zbavuje nažloutlé barvy. Salerm šampón na bílé vlasy je vhodný i pro použití u melírovaných vlasů. Fialový vystříbřující šampón pro bílé vlasy od Salerm Cosmetics je bez silikonů.  Fialový šampón Salerm Zlatá řada na bílé vlasy obsahuje velmi jemné koloranty, které vyzdvihují bělost vlasů.

Salerm Šampón na bílé vlasy

MedaVita Luxviva Šampón Silver pro neutralizaci žlutých odlesků

MedaVita Luxviva Šampón Silver pro neutralizaci žlutých odlesků (Shampoo Silver pH 7) je neutralizační šampon pro neutralizaci nežádoucích žlutých odlesků, obsahuje výtažky ze slunečnicových semínek, chrání a ochlazuje odstíny blond vlasů, vlasů odbarvených, melírovaných, prošedivělých a přirozeně šedivých. Navíc je obohacený o cenný komplex Amino Concentrée, který prodlužuje dobu zářivé barvy. Obsažený slunečnicový olej je velmi bohatý na vitamín E a F. Olej vlasy vyživuje a zjemňuje.

Cotril Silver vystřibřující šampón pro blond vlasy

Italský výrobce Cotril přináší na trh vystřibřující šampón bez obsahu parabenů, který eliminuje žlutý nádech v melírovaných, odbarvených nebo šedivých vlasech. Vlivem externího působení dochází postupem času k žloutnutí bílých vlasů. Zejména působením denních agresí jako je chlor, smog, prach. Tento šampón dokáže tyto negativní dopady zvrátit a vlasům poskytnout oslnivou záři a lesk. Šampón Cotril Silver je také možno použít pro případnou korekci špatně chytnutého melíru. Šampón Cotril Silver má antioxidační účinky, vlasy zjemmňuje a dodává jim lesk. Cotril šampón Silver neobsahuje parabeny.

Edelstein Young Silvery vystříbřující šampón

Speciální stříbrný šampón Young Special Silvery proti žlutým nádechům bílých a šedivých vlasů neutralizuje nežádoucí žlutý nádech vlasů. Šampón Young Silvery obsahuje hedvábné proteiny. Díky svým účinkům eliminuje vliv žlutého nádechu ve vlasech a zanechává vlasy lesklé a hebké. Ideální pro zlepšení a oživení barvy barvených a melírovaných vlasů. Obsažené proteiny z hedvábí regenerují a opravují poškozenou vlasovou strukturu. Navíc dodají vlasům hedvábný lesk.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..