Nechtěné chloupky je možné odstranit několika způsoby. Proces odstraňování chloupků včetně kořínku (epilace) patří zpravidla mezi bolestivější zkrášlující procedury. Odstraňování chloupků jejich seříznutím holítkem (depilace) je určitě příjemnější technika likvidace ochlupení, nicméně s podstatně nižší trvanlivostí. Nevýhodou depilace je ovšem nejen nutnost častějšího holení, ale také riziko pořezání během manipulace s ostřím a zejména pak nepříjemné zarůstání chloupků. Epilace pak přináší daleko trvanlivější výsledky a navíc pravidelné vytrhávání chloupku s kořínkem vede k postupnému zastavení jeho růstu. Chloupky je také možně zlikvidovat v kosmetickém salónu pomocí laserů a elektrolýzy, nicméně tyto techniky vyžadují oproti holení nebo epilaci daleko vyšší investici.

Pro ty z vás, které nebaví neustálé holení problematických partií, a zároveň nesnášíte bolest během strhávání epilačního papírku, doporučujeme vyzkoušet epilaci cukrovou pastou. Nejedná se o zcela bezbolestné odstranění chloupků, nicméně bolestivost je oproti konvenčnímu vosku znatelně nižší.

Co je to cukrová pasta

Epilace cukrovou pastou patří mezi nejstarší formy odstraňování nežádoucích chloupků. Tento způsob epilace se datuje již od raného Egypta, v současnosti opět nabývá na popularitě. Cukrová pasta je vláknitá hmota vyrobená z vody, cukru, medu a kyseliny citrónové. Dokonce ani v průmyslové výrobě se do cukrové pasty zpravidla nepřidávají syntetické vosky, pryskyřice nebo konzervanty v podobě parabenů, methylů nebo ethanolů.

Cukrová pasta má velmi tuhou konzistenci a proto ji je potřeba mírně rozehřát. Ovšem žádný elektrický rozehřívač nebo vodní lázeň není zapotřebí. Cukrová pasta změkne pouze díky třením v konečcích prstů. Cukrová pasta musí mít vždy táhnoucí se konzistenci, jako například u žvýkačky. Příliš tekutá pasta by nikdy neplnila svou epilační funkci.

Epilace: Cukrová pasta nebo epilační vosk

Epilace: Cukrová pasta nebo epilační vosk

Cukrovou pastu strháváme ve směru růstu

Asi nejdůležitější rozdíl oproti tradičním voskům je v tom, že cukrovou pastu nanášíme proti směru růstu chloupků a strháváme ve směru jejich růstu. U vosků je tomu právě naopak. Technika strhávání ve směru růstu je méně bolestivější a zároveň zamezuje nepříjemnému zarůstání chloupků. Strhávání cukrové pasty může být zpočátku trochu problematické. Přeci jenom se jedná o zcela jiný způsob epilace. Musíme přijít na ten správný grif, což vyžaduje trochu cviku a praxe.

Cukrová pasta nebo vosk?

Jak jsme již naznačili výše. Epilace cukrovou pastou a voskem je diametrálně odlišná. Odlišností je nanášení a strhávání cukrové pasty, respektive vosku. U epilace voskem navíc potřebujeme epilační papírky, případně aplikační špachtli, pokud hlavice vosku není vybavena nanášecím válečkem (roll-on).

Epilace cukrovou pastou nevede k nepříjemnému zarůstání chloupků, pokud je epilováno ve směru růstu. Vosk vždy strháváme proti směrů růstu chloupků, což může vést k narušení folikulu a změně směru růstu chloupků. A tato skutečnost pak vede k nepříjemnému zarůstání a zanícení, což je zpravidla velmi nepříjemné v oblasti bikin.

Dalším hlavním rozdílem je, že cukrová pasta tolik netahá pokožku. Vosk díky pryskyřicím velmi dobře přilne nejen ke chloupku, ale také k samotné pokožce. Při rázném stržení pak může dojít k silnému podráždění až spálení pokožky. Cukrová pasta přilne zejména ke chloupku a hluboko do folikulu. Míra tření o pokožku není tak vysoká jako v případě vosku.

Epilace cukrovou pastou je 100 % přírodní procedura a nemusíte se obávat žádných chemikálií. Tento fakt si můžete ověřit na složení výrobku. Cukrová pasta by měla obsahovat: water (voda), sucrose (cukr), citric acid (kyselina citrónová) a mel (med).

Epilace: Cukrová pasta nebo epilační vosk

Epilace: Cukrová pasta nebo epilační vosk

Výhody a nevýhody cukrové pasty

Epilace cukrovou pastou je velmi dobrou alternativou k vosku. Nicméně nejspíše nebude pro každého. Strhávání pasty chce cvik a praxi. Zpočátku budete nejspíše zápasit s přílišnou lepivostí, nedostatečným odtržením nebo trháním pasty. Netrpěliví jedinci nejspíše opět přejdou ke konvenčnímu vosku, jehož aplikace přiložením papírku a jeho následným odtržením je daleko jednodušší. Pokud ovšem na ten správný grif přijdete, bude překvapení rychlostí a efektivitou ošetření pomocí cukrové pasty.

Výhody:-

– Snižuje riziko zarůstání chloupků

– Jemná epilace a zlepšení tónu pokožky

– Vhodná pro všechny typy pokožky, včetně citlivé

– Je 100 % přírodní a hypoalergická

–  Výsledky přetrvávají až 6 týdnů,

– Pravidelná epilace vede až k zastavení růstu chloupků

– Epiluje chloupky již od délky 3 mm

– Zbytky na kůži se velmi snadno smývají pouhou vodou-

– Cukrová pasta je ekologická, nevyžaduje papírky ani žádné další propriety

Nevýhody

– Časová náročnost výroby vlastní domácí cukrové pasty s nejistým výsledkem.

– Špatná technika může vést k podráždění pokožky.

– Pro začátečníky komplikovaná a lepivá aplikace. Chce to najít ten správný grif.

Cukrovou pastu je možné zakoupit již připravenou a nemusíte ztrácet čas výrobou své vlastní pasty. Cukrová pasta italského výrobce profesionálních epilačních produktů Xanitalia má ve své nabídce také cukrovou pastu značky Doll Sugaring Pasta, která je čistě vyrobena z vody, cukru, kyseliny citrónové a medu, bez chemie a konzervantů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..