A B C D E F G H I L M O P R S T Z

Triticum Vulgare germ oil je označení pro olej z klíčků pšenice. Pšenice setá (Triticum Vulgare) je pěstovaná pradávná kulturní plodina v celém mírném klimatickém pásu. Je hojně pěstována od nížin až po pahorkatiny, kolem cest a zásypů. Pšenice setá patří mezi nejnáročnější obiloviny. Pšenice je velmi náročná na optimální teplotu a vláhu.

Olej lisovaný z klíčků pšenice má celou řadu složek blahodárných na organismus. Olej z klíčů má světle žlutou až načervenalou barvu. Klíčky pšenice tvoří pouze 2,5 % hmotnosti celého zrna pšenice, a proto je olej z pšeničných klíčků velmi ceněný. Panenský olej z pšeničných klíčků je lisovaný za studena a je ceněn pro své omlazující účinky. Pšeničné klíčky jsou bohaté na vitamín A,D, B a E, tokoferoly, koenzym Q10, vápník, fosfor, železo a další stopové prvky, vlákninu a bílkoviny. Obsah esenciálních mastných kyselin se pohybuje mezi 50 až 70 %.

Dostatečný přísun vitamínu E je nezbytný pro zdravé vlasy a vlasovou pokožku. Vitamín je silný antioxidant, který chrání buňky před ultrafialovým zářením a zmírňuje napětí vyvolané stresem. Vitamín E přítomný v oleji z pšeničných klíčků podporuje tvorbu buněk. Téměř zázračný vyživující, hydratující a omlazující efekt pro suchou a dehydratovanou strukturu vlasů a pokožku, eliminuje popálení od Slunce a poškozenou strukturu vlasů a vlasové pokožky. Olej z obilných klíčků má také prokázány pozitivní účinky na růst vlasů. Olej z pšeničných klíčků pomáhá vyživovat vlasové folikuly, které jsou nezbytné pro zdravý a rychlý růst vlasů.

Má silné protizánětlivé a antioxidační účinky, kterých se kromě kosmetického průmyslu využívá také v lékařství. Olej z obilných klíčků je také výborný konzervační prostředek, výrazně prodlužuje životnost vlasové kosmetiky.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts