A B C D E F G H I L M O P R S T Z

Pirocton Olamin neboli Octopirox, latinsky Piroctone Olamine, je fungicidní a antibakteriální látka zabraňující vzniku nežádoucím plísním, bakteriím a kvasinkám. Piroctone Olamine významně omezuje množení celé řadě bakterií a kvasinek Pityrosporum ovale, které běžně žijí v lidské kůži a živí se tukem. Při jejich přemnožení ovšem dochází k dráždění pokožky vlasů a výskytu lupů. Kvasinky Pityrosporum ovale shromažďují tuk vylučovaný činností mazových žláz pokožky hlavy a mísí jej se šupinami staré odlupované kůže, čímž vznikají lupy. Jejich přemnožení je charakteristické výskytem nažloutlých lupů s výrazným zápachem nažluklého tuku.

Piroctone Olamine vzniká jako derivát kyseliny hydroxamové. Octopirox je běžně přidáván do profesionální kosmetiky na vlasy speciálně určenou pro boj s lupy a lupovitostí. Piroctone Olamine zklidňuje zanícenou vlasovou pokožku a významně eliminuje lupovitost. Piroctone Olamine je slučitelná s dalšími kosmetickými přísadami, zejména s kationtovými povrchovými aktivními látkami. Běžně ve vlasové kosmetice nahrazuje přísadu Pyrithion Zinku, která taky účinně eliminuje výskyt lupů a lupovitosti.

Studie prokázali, že šestitýdenní léčba šampónem proti lupům s obsahem Piroctone Olamine (v koncentrace 0,5 %) má na vybraném vzorku populace účinnost přes 81 %. U 81 % vybraného vzorku populace došlo k omezení výskytu lupů a zastavení lupovitosti. Naopak šampón s Pyrithionem Zinku má při stejné koncentraci, tedy 0,5 % účinnost 68 %.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts