A B C D E F G H I L M O P R S T Z

Panthenol je chemický derivát vitamínu B5 (tzv. kyselina pantothenová) a alkoholu. Panthenol je látka bez zápachu, která je rozpustná ve vodě a alkoholu. Kyselina pantothenová je přírodní látka obsažná ve všech buňkách a tkáních živých organismů. Je nezbytná pro správnou funkci metabolismu, neboť podporuje produkci hormonů. Jeho nedostatek se projevuje rychlejším stárnutím buněk pokožky a vlasů, poklesem pružnosti pleti, vznikem vrásek, větší roztřepeností konečků vlasů a jejich lámavostí, Jak kyselina panthethenová, tak její derivát Panthenol jsou běžnou přísadou přidávanou do kosmetických produktů, jak péče o pleť, tak také o vlasy. Studie prokázaly protizánětlivé a léčivé účinky na buňky pokožky a vlasů podrážděné ultrafialových zářením. Panthenol ve formě spreje je používán k léčbě drobných ran a škrábanců, popálen, kousanců hmyzem a podráždění pokožky.

Panthenol je obvyklou přísadou v pleťové kosmetice především pro své mimořádně silné hydratační a zjemňující vlastnosti na pokožku. Panthenol také excelentně a jednoznačně prošel přísnými bezpečnostními testy, neboť bylo prokázáno, že je velmi dobře snášen i lidmi s velmi citlivou pokožkou. Žádné podráždění pokožky či alergické reakce na Panthenol doposud nebyly prokázány. Alternativně se také používá k léčbě akné a dalších netypických kožních projevů.

Panthenol a kyselina pantothenová je přidávána do vlasové kosmetiky, jako jsou šampóny, kondicionéry, masky na vlasy a balzámy, vlasové gely a laky na vlasy atd. pro své hydratační, zvláčňující a zvlhčující vlastnosti. Obvyklá koncentrace Panthenolu ve vlasové kosmetice se pohybuje mezi 0,1 až 1 %. V profesionální kosmetice na vlasy speciálně vyvinuté pro péči o poškozené vlasy se koncentrace pohybují až mírně nad 1 %. Panthenol se výborně vstřebává do hloubky vlasového vlákna, kde pomáhá eliminovat následky poškození vlasů. Panthenol je přidáván do kosmetiky na vlasy určené pro poškozené vlasy, neboť zmírňuje dopady fyzického i chemického poškození vlasů. Aktivně zamezuje vzniku roztřepených konečků vlasů a vlasům dodá přirozenou texturu a lesk.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts