A B C D E F G H I L M O P R S T Z
Ma Me

Olej z makadamských ořechů, odborně označován jako Macadamia Ternifolia nut oil je olej lisovaný za studena z plodů stromů Makadámie, latinsky Makadamia Ternifolia. Strom byl objeven až v druhé polovině 19. Století. Jedná se o stále zelený strom dorůstající do výšky 14 metrů. Makadámie pocházejí původem ze severovýchodní Austrálie a pěstování zásadně vyžaduje subtropické vlhké klima. Plody Makadámie se používají v kosmetické a potravinářském průmyslu, kde převážně se konzumují solené a pražené.

Semena Makadámie, známá jako makadamské ořechy obsahují až 74 % tuku a jsou zdrojem fosforu, železa vápníků, vitamínu A, B, E a antioxidantů. Olej lisovaný z makadamských ořechů se podobá svým složením olivovému oleji. Makadamský olej tvoří z 58 % mononenasycené mastné kyseliny. Svým velkým obsahem tuku makadamské ořechy snižují hladinu cholesterolu a mají blahodárný vliv na krevní systém. Makadamský olej lisovaný za studena je hojně využíván v kosmetickém průmyslu díky své výborné vstřebatelnosti do pokožky a obsahu přírodního ochranného solárního filtru SPF 3 až 4.

Makadamský olej je hojně přidáván do kosmetiky na vlasy speciálně určené pro poškozené vlasy, neboť svým bohatým obsahem činorodých složek zabraňuje poškození vlasové vlákna. Olej z makadamských ořechů se snadno vstřebá do pokožky hlavy a vlasových folikul a dodá vlasům pevnost a pružnost.

Značný obsah esenciálních mastných kyselin, vitamínů a antioxidantů aktivně zabraňuje krepatění vlasů a prodlužuje efekt vyrovnaných a vyžehlených vlasů. Vlasy budou na pohled lesklé, vitální a dostatečně vyživené.

S rostoucím věkem klesá v lidském organismu množství mononenasycené mastné kyseliny palmitolejové. Tato omega – 7 mastná kyselina zajišťuje hebkost, hydrataci a ochranu bílkovinné struktury vlasového vlákna. Při nedostatku kyseliny palmitolejové vlasy budí netečný, mdlý a vyhasnutý dojem bez známek života. Pravidelná aplikace kosmetiky na vlasy s olejem z makadamských ořechů doplní vlasům chybějící nenasycenou mastnou kyselinu a dodá vlasům vlhkost, lesk a vitalitu.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts