A B C D E F G H I L M O P R S T Z
La Li

Laminaria Digitata extract je výtažek z hnědé řasy Čepelatky prstnaté, latinsky Laminaria Digitata. Čepelatky se vyskytuje při pobřeží Atlantského oceánu se silnými přílivovými proudy.   Tmavě hnědé, tuhé a kožovité listy dorůstají do délky dvou až tří metrů. Růst Čepelatky prstnaté je velmi ovlivněn slaností, výskytem vln, výkyvem teplot. Za příhodných podmínek vytváří u pobřeží celé louky.

Řasy jsou velmi kvalitním a využitelným zdrojem lehce stravitelných bílkovin a sacharidů. Hnědá řasa Laminaria Digitata je bohatá na jód, draslík, soli a vitamíny A, B a C. Navíc mořská řasa Laminaria Digitata obsahuje přes 30 minerálů a stopových prvků, mimo jiné měď, železo, hořčík, baryum, vápník, draslík, chrom, lithium, nikl, titan, vanad, křemík, bor.  Obsažené vitamíny a minerály pomáhají podporovat zdravou pokožku a vlasy. Dostatek jódu ve vlasové struktuře zabraňuje řídnutí a vypadávání vlasů. Laminaria Digitata pomáhá stimulovat syntézu přírodního nosiče ATP. Má silné vyživující, ochranné a zvlhčující účinky. Posiluje vlasová vlákna, dodává jim elasticitu a zpomaluje procesy stárnutí buněk.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts