A B C D E F G H I L M O P R S T Z
He Hy

Hydroxyproplytrimonium honey nebo také honeyquat je chemický derivát včelího medu. Přesný chemický název je Propanaminium, 2-hydroxy-N,N,N-trimethyl, 3-honey ethers, chlorides. Název této kosmetické přísady je odvozen z procesu získávání molekul z tekutého medu. Jedná se o čirou žlutou kapalinu dobře rozpustnou ve vodě. Svým vzhledem ani vůní vůbec nepřipomíná med.

Již dáno bylo zjištěno, že med účinně likviduje bakterie a působí jako silný přírodní antioxidant. Med obsahuje vysoké množství vitamínu C a podporuje tvorbu kolagenu. Med je tedy považován za vynikající léčivou složku a současně dokáže výrazně zlepšit strukturu vlasů a pokožky díky svým zvlhčujícím účinkům. Pro svou dobrou rozpustnost ve vodě je často přidáván do mýdel, krémů, šampónů, masek, balzámů i stylingových produktů na vlasy.

Hydroxyproplytrimonium honey je silně hydratační látka používaná v kosmetickém průmyslu v pleťové a vlasové kosmetice. Zvlhčující účinnost je dvakrát větší než u jinak používaného glycerinu. Obvyklé zastoupení v kosmetických produktech se pohybuje okolo 1 – 5 %. Díky svému specifickému složení hydratační a hojivé účinky pokračují i na kůži nebo vlasech po opláchnutí vodou. Molekulární velikost Hydroxyproplytrimonium honey  je natolik malá, že tento derivát medu snadno pronikne do hloubky vlasové struktury a pokožky. Ve vlasové struktuře působí jako zvlhčující látka dodávající vlhkost vlasům. Vlasům obnoví jejich pružnost, flexibilitu, hebkost a zářivý lesk. Velmi oblíbený je tento derivát založený na bázi medu ve vlasové kosmetice určené pro suché vlasy a matné vlasy bez lesku. Derivát Hydroxyproplytrimonium honey je charakteristický také svými antistatickými účinky, neboť efektivně zamezuje vzniku statické elektřiny a elektrizování vlasů. Také usnadňuje následné rozčesávání vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts