A B C D E F G H I L M O P R S T Z

Gossypium Herbaceum seed oil je označení pro bavlníkový olej lisovaný ze semen bavlníku bylinného (gossypium Herbaceum). Bavlník bylinný je polokeř dorůstající do výšky 0,5 metrů. Bavlník je původem z jižní Asie (Indie). V devátém a desátém století byl přivezen do jižní Evropy. Hlavními evropskými pěstiteli bavlníku bylinného je Řecko a jižní Španělsko. Na českém území se díky mírnému klimatu bavlník nepěstuje. Bavlník vyžaduje tropické klima.

Semena bavlníku jsou vedlejším produktem získaným při výrobě bavlny. Bavlník vyprodukuje dvakrát více semen, než samotných vláken bavlny. Lisování oleje ze semen, tak napomáhá zvýšit produktivitu a výnos pěstitelům bavlny.  Semena jsou využívána především v kosmetickém a potravinářském průmyslu. Z oloupaných semen bavlníku se lisuje olej.

Olej získaný ze semen bavlníků se používá v potravinářském průmyslu, neboť obsahuje vysoké množství vitamínu E. Bavlníkový olej je světle žlutý a obsahuje cenné mastné kyseliny. Olej ze semen bavlníku navrátí vlasovému vláknu přirozenou hydrataci a obnoví zdravou a přirozenou texturu vlasů. Do vlasové kosmetiky se také přidává z důvodu zabránění zkrepatění vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts