A B C D E F G H I L M O P R S T Z

Fucus Vesiculosus extract je výtažek z řasy Chaluhy bublinaté, latinsky Fucus vesiculosus. Chaluha bublinatá je řasa většinou zbarvená do zeleno-hnědé či žluto hnědé barvy. Jednotlivé listy dorůstají do délky až jednoho metru.  Chaluha bublinatá se běžně vyskytuje podél skalisek a hrází v blízkosti Severního a Baltského moře. V těchto lokalitách je taky velmi často k nalezení na pláži po odlivu.

Stélky se trhají a nechávají zrát na Slunci. Sušená stélka chaluhy bublinaté se poté zpracovává ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Výtažky z chaluhy bublinaté jsou bohaté na složené cukry, kyselinu alginovou, jód, vitamíny a minerály.  Ve farmaceutickém průmyslu se používá při snížené činnosti štítné žlázy, revmatismu, zánětech kloubů. Má blahodárný vliv na snížení cholesterolu v krvi a snížení krevního tlaku. Velmi často je užívána v preparátech vedoucí ke snížení tělesné hmotnosti.

V produktech vlasové kosmetiky se extrakt z chaluhy bublinaté používá pro svůj pozitivní vliv na kvalitu epidermu a elasticitu vlasové pokožky. Zvyšuje hydrataci pokožky vlasů i vlasového stonku. Chaluha bublinatá má také prokazatelně pozitivní účinek na aktivitu růstu vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts