A B C D E F G H I L M O P R S T Z
Et Eu

Eugenol neboli kyselina hřebíčková, sumárním vzorcem C10h12O2 je bezbarvá až bledě žlutá olejovitá kapalina organického původu. Eugenol je derivátem guajakolu s allyovým řetězcem nahrazující vodík na benzoovém jádře. Eugenol se získává z esenciálních olejů hřebíčku, muškátového oříšku, skořice a bobkového listu. Je velmi dobře rozpustný ve vodě a má příjemnou kořeněnou vůni po hřebíčku. Název je odvozen z latinského označení pro hřebíčkovec vonný (Eugenia aromaticum), kde je zodpovědný za vůni hřebíčku. Je hlavní složkou hřebíčkového esenciálního oleje (70 – 90 %).

Eugenol se používá při výrobě parfémů, ochucovadel, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu jako vonná přísada pro své příjmené kořeněné aroma.  Charakteristické jemně kořeněné aroma lze nalézt v celé řady kosmetiky od vody po holení, přes perličkové koupele, parfémy, krémy až po vlasovou kosmetiku jako jsou šampóny, kondicionéry a vlasové vody. Eugonel kromě své ho vonného aroma má mírné antiseptické účinky a antioxidační účinky.

Aromatická přísada Eugenol je dle všech studií bezpečná a zdravotně nezávadná. Pouze u malého množství populace může vyvolat mírnou alergickou reakci. Přítomnost eugenolu se v kosmetice pohybuje od 0,01 do 0,001 %.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts