A B C D E F G H I L M O P R S T Z
Al Am Ar

Aloe barbadensis leaf extract je výtažek z listů rostliny Aloe barbadensis známé jako Aloe Vera nebo Aloe pravá. Aloe vera je sukulentní rostlina pocházející z Afriky, Kanárských ostrovů a Kaprverd. Aloe roste v suchém klimatickém podnebí a dorůstá do výšky 60 až 100 centimetrů. Aloe vera nemá stonek a je tvořena pouze dužnatými zeleno-šedými listy. Okraje listů jsou orámovány zubatými trny.

V listech Aloe vera je obsažen polotekutý čirý gel, který obsahuje nespočet účinných látek používaných v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. K nejvýznamnějším látkám obsažených ve výtažcích Aloe vera patří polysacharidy, enzymy, vitamíny, minerály a stopové prvky, antioxidanty, kyselina jantarová, salicylová a další organické kyseliny, aminokyseliny a antrachinony zastupující aloin či barbaloin.

Aloe vera je svým vysokým obsahem léčivých složek nazýván zázračným lékem a je používán od popálenin až po problémy se zácpou. Aloe vera se také používá ve vlasové kosmetice při problémech s lupy a lupovitostí vlasové pokožky či vypadáváním vlasů. Výtažek z Aloe barbadensis obnovuje poškozené folikuly vlasů a pomáhá odstraňovat odumřené folikuly vlasů, čímž efektivně vytváří prostor pro růst nových vlasových váčků. Aloe vera podporuje růst nových vlasů, neboť svým složením stimuluje enzymy a vyrovnává pH vlasové pokožky, čímž aktivuje vlasový růst. Lupovitost a výskyt lupů je často spojován se svěděním vlasové pokožky. Mezi hlavní příčiny lupů patří nadměrný stres, strava s vysokým obsahem cukru a nízkým obsahem tuků, nadměrné vysušování vlasů a mytí vlasů v horké vodě. Aloe Vera zklidňuje vlasovou pokožku a je také často používán v kosmetice na vlasy pro své hydratační schopnosti, neboť dodá vlasům přirozenou vlhkost a lesk. Aloe vera má silné hydratační účinky a pomáhá chránit vlasy a vlasovou pokožku před nežádoucími vlivy okolního prostředí.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts