Vlasová pokožka je živnou půdou vlasů, proto je důležité ji udržovat v dobré kondici. Mastné vlasy, lupy, svědivost a zarudlost pokožky, vypadávání vlasů jsou časté problémy, které trápí nemalé procento populace. Tyto problémy je v současné době možné řešit, popř. alespoň zmírnit, pomocí profesionálních přípravků vlasové kosmetiky.

Důležité ovšem je, aby se aktivní látky obsažené v přípravcích vlasové kosmetiky mohly dostat do vlasových folikul. Pokud je ovšem vlasová pokožka špinavá a zanesená, je téměř nemožné, aby tyto aktivní látky pronikly do vlasové pokožky a působily tam, kde mají.

Zdravá vlasová pokožka se obnovuje cca jednou za 28 dní. Tato obměna se sebou přináší odlupující se částečky vlasové pokožky, které se hromadí a mohou ucpat póry vlasové pokožky, čímž ji v podstatě zašpuntují. Tyto „špunty“ pak znesnadňují přirozené vylučování vlasového mazu, který se následně hromadí ve vlasovém folikulu. Nahromaděný maz ve vlasovém váčku (folikulu) vytváří tlak, čímž je utlačována vlasová cibulka a následně je narušen její kotevní systém. Vlasová cibulka ovšem tento nátlak není schopna vydržet. Vlas vypadává, nahromaděný maz je okamžitě vyloučen na povrch vlasové pokožky, vlasy jsou nadměrně maštěny, vznikají lupy.

MedaVita Cutis Pura je profesionální vlasový fluid, který dokonale vlasovou pokožku vyčistí od nečistot a veškerých odlupujících se částí vlasové pokožky. U zdravých vlasů je doporučena preventivní aplikace jednou za 28 dní. Při problémech s lupy, nadměrných maštěním vlasů, a při vypadávání vlasů je možné přípravek používat častěji.

MedaVita Cutis Pura čistící emulze

Rituál očisty vlasové pokožky

Aby byla vlasová pokožka čistá a mohla dýchat a přijímat aktivní látky dalších produktů, je doporučena aplikace přípravku MedaVita Cutis Pura. Tento přípravek nanášíme na suché, neumyté vlasy pomocí speciálního štětce přímo určeného pro nanášení vlasových fluidů a masek. Část přípravku si naneseme do dřevěné aplikační misky MedaVita.

Vlasy není nutno rozdělovat do čtyř sekcí jako je tomu v případě barvení vlasů. Přípravek nanášíme postupně na vlasovou pokožku, přičemž postupujeme pramen po prameni, respektive pěšinku po pěšince. Plně dostačující je vytváření pěšinek cca po 4 cm. Přípravek nanášíme velmi jemně, nikdy vlasovou pokožku aplikačním štětcem nedrhneme. Cutis Puru nanášíme tak jemně, aby štětinky štětce nebyly na vlasové pokožce téměř znát.

Po nanesení přípravku provedeme jemnou emulgační masáž konečky prstů. Opět přistupuje velmi jemně. Cutis puru necháme zhruba dvacet minut působit bez přídavného tepla. Po době působení vlasy opláchneme a použijeme jeden ze specifických šampónů MedaVita – MedaVita Puroxine při problémech s lupy, MedaVita Lotion Concentreé při problémech s vypadáváním vlasů, MedaVita Requilibre při problémech s mastnými vlasy a MedaVita Velour při problémech s citlivou vlasovou pokožkou.

MedaVita Lotion Concentree

Vlasy a vlasovou pokožku je nutné velmi dobře opláchnout. Důkladné oplachování všech přípravků jakékoli vlasové kosmetiky je velmi důležité. Mnoho z nás přistupuje k oplachování velmi laxně, což je špatně! Pokud nedojde k důkladnému vymytí přípravků vlasové kosmetiky, vznikají další problémy s vlasovou pokožkou. Vlasy oplachujeme vlažnou vodou a nízkým tlakem. Voda musí po vlasu stékat. V případě, že vlasy oplachujeme kolmo k vlasů a silným proudem vody, přípravek se z vlasů správně nevymyje, poněvadž dochází k odražení vody od vlasů. Vlasy oplachujeme dle jejich délky a hustoty. Krátké vlasy vymýváme zhruba pět minut, dlouhé vlasy pak 10 minut a více. Pouze důkladně umyté vlasy získají na lesku a hebkosti a objemnosti.

Po správném umytí šampónu nyní přistoupíme k vysušení vlasů ručníkem a k aplikaci příslušné ampule. Vlasy vysušujeme opět velmi jemně. Nikdy vlasy v ručníku nedrhněte, jinak dojde k poškození vlasového vlákna. Přebytečnou a odkapávající vodu z vlasů ručníkem vymačkáme. Nyní přistoupíme k aplikaci příslušného tonika ve formě ampule či vlasového spreje. Na výběr jsou k dispozici tonika MedaVita Puroxine při problémech s lupy, MedaVita Lotion Concentrée při problémech s vypadáváním vlasů, MedaVita Requilibre při problémech s mastnými vlasy, MedaVita Velour při problémech s citlivou vlasovou pokožkou.

V první fázi aplikace tonika (ampule) je důležité pokrýt devět optimálních bodů vlasové pokožky, které jsou znázorněny na obrázku viz níže. Těchto devět bodů představuje části vlasové pokožky, které jsou z trichologického hlediska k vstřebání vlasového tonika nejvýhodnější. Tonikum (ampuli) do jednotlivých bodů vmačkáme. Masírování těchto devíti bodů představuje jistou stimulaci vlasové pokožky, podobě jako u akupunktury.

9 reflexních bodů vlasové pokožky

Nyní je vlasová pokožka připravena k druhé fázi aplikace vlasového tonika. Opět vytváříme pěšinky cca 4 cm od sebe, na které aplikujeme příslušné vlasové tonikum. Každou pěšinku jemně masírujeme a tonikum do ní vmačkáváme. Důležité je vždy použít celou ampuli (v případě spreje MedaVita je jedna ampule představena 42 zmačknutími aplikačního tlačítka).

V dalším kroku přistoupíme k stimulační masáži vlasové pokožky. Masáž by měla trvat alespoň 7 minut. Využíváme a kombinujeme různé metody masáže – krouživé pohyby polštářky prstů po vlasové pokožkce, poklepání vlasové pokožky konečky prstů, tlakovou masáží celé plochy dlaně s mírnými krouživými pohyby.

Vlasová pokožka je nyní čistá a ošetřená. Aplikaci Cutis Pury opět aplikujeme po 28 dnech v případě zdravé vlasové pokožky, po čtrnácti dnech v případě výskytu lupů, nadměrného maštění vlasů, nebo při nadměrném vypadávání vlasů. Fluid MedaVita Cutis Pura není vhodné používat v případě otevřených ran v oblasti vlasové pokožky

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..