Mnoho z nás dává přednost domácím produktům před širokou nabídkou vlasových přípravků při pravidelné péči o vlasy. Mezi velmi často doma používané přísady patří vejce. Vejce obsahuje velké množství proteinů, které napomáhají obnovit poškozené vlasy bez známek vitality. Obsažené proteiny ve vejcích vyplňují trhliny ve vlasovém vláknu a posilují jej.  Vejce jsou ideální volbou pro dlouhodobé udržení síly a vitalitu vlasů. 

Extrémní nutriční hodnota

Vejce patří mezi přírodní běžně dostupné potraviny, které mají nejvyšší nutriční hodnoty díky vysokém obsahu kvalitních bílkovin. Proteiny jsou zdrojem energie. Jejich hlavní rolí je buněčný růst a regenerace. Proteiny podporují růst vlasů, vlasů, nehtů, kůže, ale také správnou funkci životních orgánů, tj. srdce, ledvin a jater. Proteiny získané z vejcí obsahují vyvážené množství aminokyselin nezbytných pro zdraví organismu.

Vejce obsahuje biotin neboli vitamín H

Vejce obsahují mimo jiné více než 11 základních vitamínů a minerálů:

– Selen. Důležitý antioxidant chránící organismus a imunitní systém.

Kyselina listová. Podporuje buněčný metabolismus tuků, bílkovin a sacharidů.

Vápník. Nezbytný pro vytváření a zajištění pevnosti kostí a zubů.

– Cefalin. Fosfolipid  tvořící nezbytnou součást buněčných membrán.

– Lecitin. Lecitin povzbuzuje mozkovou aktivitu.

– Kyselina panthenolová. Podporuje metabolismus a funkci hormonů.

–  Vitamín B12. Podporuje funkci mozku a nervového systému. Zlepšuje krvetvorbu.

– Vitamín A.  Podporuje  funkci pokožky. Eliminuje škody způsobené UV paprsky.

– Jód. Nutný pro správnou funkci štítné žlázy.

– Vitamín E. Silný antioxidant, který chrání buňky před volnými radikály.

– Fosfor. Stejně jako vápník, je nezbytný pro zdraví kostí a zubů.

– Železo. Dostatečný přísun železa je nezbytný pro tvorbu hemoglobinu.

– Thiamin. Podílí se na přeměně sacharidů na energii.

– Zinek. Podporuje růst, hojení ran, krvetvorbu. Napomáhá udržovat tkáně vitální.

DIY vejce na vlasy

DIY vaječná maska

Vaječný žloutek je  ideální pro hydrataci vlasů, neboť je bohatý na bílkoviny a tuky. Žloutek obsahuje lipidy, díky nimž se proteiny vážou na strukturu vlasů a posilují jejich soudržnost. Vejce jsou také bohatá na síru, která je nezbytná pro tvorbu peří, nehtů a také vlasů. Síra posiluje molekulové řetězce, které propůjčují vlasům sílu a pevnost. Mezi skořápkou a bílkem je velmi tenká průhledná membrána obsahující malé množství molekul keratinu, které jsou obsaženy i ve struktuře vlasů. Vaječný bílek obsahuje bakterie živící se enzymy rozkládající mastnotu.

Pro normální vlasy bez jakýchkoliv problémů můžete používat celá vejce. V případě mastných vlasů je vhodné aplikovat pouze bílky. Pro suché a lámavé vlasy je naopak vhodná používat pouze žloutky. Maska z vaječných žloutků dodá vlasům zářivý lesk.

Na středně dlouhé vlasy  po ramena postačí dvě až tři středně velké vejce.  Vaječnou směs opatrně aplikujte na vlasy a nechejte 20 minut působit. Následně vlasy opláchněte studenou vodou. Přílišné teplo může vést k sražení vejce a jeho následnou velmi špatnou rozčesatelnost z vlasů. Pro důkladně odstranění všech nečistot a zbytků umyjte vlasy šampónem. Masku je vhodné opakovat jednou až dvakrát za měsíc.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

2 Responses

  1. Fotograf

    Vyslehejte dva zloutky, smichejte je spolu s olivovym olejem, naneste na vlasy a nechte pusobit alespon dve hodiny nebo pres noc. Aby byla maska ucinnejsi, doporucujeme napred vlasy zabalit do igelitu a pak do rucniku. Vlasy oplachujte vlaznou vodou, aby se zloutek pri vysoke teplote nesrazil. 

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..