Sůl hraje důležitou roli v celé řadě kosmetických ošetření nejen pokožky, ale také vlasů. Sůl je výborný přírodní exfoliant, napomáhá odstraňovat veškeré nečistoty a odumřelé buňky pokožky, čímž zanechá pokožku hedvábně hladkou. Sůl je také výborná pro domácí ošetření vlasů a vlasové pokožky trápící lupy a nadměrná produkce kožního mazu.

DIY ošetření lupů solnou kúrou

Abrazivita (brusnost) soli funguje jako peeling pokožky. Sůl napomáhá uvolnit a odstranit suché šupinky vlasové pokožky a zároveň stimuluje krevní oběh vlasové pokožky, který je nezbytný pro správný a zdravý růst vlasů.

Pomocí solničky jemně natřepte velmi malé množství soli na suchou vlasovou pokožku. Pomocí mokrými prsty jemně masírujte vlasovou pokožku. Následně vlasy a vlasovou pokožku umyjte vaším oblíbeným šampónem. V případě problémů s lupy se doporučuje mýt vlasy a vlasovou pokožku šampóny proti lupům.

solný roztok na vlasy

DIY ošetření mastných vlasů solnou kúrou

Kromě lupů je sůl také velmi cenným společníkem v boji s mastnými vlasy. 1 polévkou lžíci mořské soli smíchejte se dvěma polévkovými lžícemi gelu z Aloe vera. Vzniklou směs jemně vmasírujte na vlasovou pokožku. Chvíli nechejte působit a následně vlasy řádně umyjte šampónem. Doporučujeme použití šampónu na mastné vlasy.

Pokud nemáte po ruce gel z Aloe vera, nechejte rozpustit mořskou sůl v horké vodě a následně nalijte do rozprašovače. Na dva hrnky vody postačí 4 polévkové lžíce mořské soli. Směs nechejte vychladnout na pokojovou teplotu. Následně pramen po prameni aplikujte solný roztok, až jsou všechny vlasy řádně nasyceny. Solný roztok nechejte na vlasech 5 minut působit. Následně vlasy opláchněte šampónem jako obvykle.

Solný roztok by měl být používán pouze jednou až dvakrát za měsíc. V případě častějšího použití může sůl nadměrně dráždit vlasovou pokožku a taktéž vysušovat vlasy.

 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..