Příliš časté vystavení ostrým letním slunečním paprskům může vlasy oslabit a nenávratně poškodit. Se ztrátou své přirozené vlhkosti vlas ztrací vitalitu a lesk. Důležité je dbát na ochranu a alespoň v nejteplejších a nejslunnějších dnech v roce používat vlasovou kosmetiku se solárními filtry. V případě poškození je nutné vlasům poskytnou první pomoc v podobě domácího ošetření. 

Aloe Vera

Aloe Vera je velmi častým pomocníkem při ošetření pokožky těla. Aloe Vera se používá při léčbě popálenin a kožních poranění. Pro své vynikající léčivé a hojivé účinky může být také využita při péči o oslabené a poškozené vlasy Sluncem.

Trochu gelu z Aloe Vera smíchejte s pár kapkami citrónové šťávy. Vzniklou pastu dobře promíchejte a následně naneste na vlasy. Pastu nechejte na vlasech působit 15 minut a poté řádně opláchněte velkým množstvím vody.

Aloe Vera

Banánová maska s medem

Banány jsou velmi bohatým zdrojem vitamínů A,E a C a draslíku. Jeden zralý žlutý banán rozmělněte pomocí vidličky na hladkou pastu. K banánové pastě následně přidejte lžíci medu a opět následně dobře promíchejte. Vzniklou banánovou masku naneste na vlasy a nechejte několik minut působit. Poté řádně z vlasů opláchněte.

DIY Banánová maska s medem

Vejce

Vejce, respektive žloutek, obsahuje cenný biotin, který významně podporuje růst a kvalitu vlasů. Kromě jejich pravidelné konzumace je také možné si z vejce vyrobit ošetřující kúru na poškozené vlasy. V případě problémů s mastnými vlasy aplikujte na vlasy pouze bílek. V případě problémů se suchými vlasy aplikujte na vlasy žloutek. V případě normálních vlasů použijte celé vejce.  Vaječnou masku nechejte na vlasech chvíli působit a poté řádně opláchněte vlažnou vodou.

DIY vejce na vlasy

Zábal na vlasy z medu a olivového oleje

V případě suchých a poškozených vlasů je nejlepší volbou med a olivový olej. Olivový olej a med se řadí mezi dvě přírodní látky s největším podílem hydratačních složek. Navíc med i extra panenský olivový olej obsahuje vysoký podíl antioxidantů, které chrání před působením volných radikálů a předčasným stárnutím. Olivový olej je již celá staletí považován za spojence krásy.

Zábal na vlasy připravíte smícháním tří polévkových lžic medu a jednou lžící extra panenského olivového oleje. Vzniklou směs naneste na vlasy a nechejte působit. Poté vlasy řádně opláchněte. Již tak extrémně vyživující masku můžete ještě obohatit přidáním vaječného žloutku.

Olivový olej a med

Jahodová maska s majonézou

Hrst zralých jahod rozdrtě vidličkou, tak aby vznikla hladká pasta. Následně přidejte jednu polévkovou lžíci majonézy. Jahody obsahují vitamíny, antioxidanty a kyseliny, které napomáhají navrátit vlasům ztracenou vitalitu a energii. Semínka z jahod působí jako exfolianty – peeling. Vzniklou směs naneste na vlasy a nechejte 20 minut působit. Poté řádně opláchněte.

Jahodová péče o vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..