Jahody, zářivé plody plné sladké šťávy, které jsou nabouchány nejen vitamínem C, ale celou řadou dalších vitamínů, antioxidantů a kyselin. Jahody jsou výborným pomocníkem při problémech s nadměrným maštěním vlasů, s lupy či řídnutím vlasů. Navíc napomáhají regulovat přirozené pH vlasové pokožky. Výživné jahodové ošetření navrátí vlasům ztracenou záři a lesk. 

I když jahody obsahují velmi malé množství bílkovin, tuků a kalorií, tak jsou velmi bohaté na antioxidanty, minerály a vitamíny. Díky svým aktivním složkám jsou jahody vhodné pro řešení specifických problémů jako je nadměrná produkce kožního mazu, výskyt lupů a při problémech s řídnutím a vypadáváním vlasů.

Jahody obsahují velké množství antioxidantů, jako jsou antokyany, flavonoly, hydry-benzoové kyseliny, hydroxy-skořicové kyseliny, taniny a stilbeny. Díky velkému zastoupení antioxidantů disponují jahody silným antioxidačním účinkem, který chrání buňky před vznikem a působením volných radikálů. Jahody obsahují také velké koncentrace omega-3 mastných kyselin, které posilují vlasy a udržují přirozenou vlhkost vlasů a vlasové pokožky.

Přítomný vitamín C podporuje účinky antioxidantů. Jahody jsou také bohaté na vitamíny B, které napomáhají stimulovat růst vlasů a podporují elasticitu vlasové pokožky. Nedostatek vitamínů B5 a B6 vede k předčasnému vypadávání vlasů.

Jahody obsahují také kyselinu ellagovou, která dle dosavadních výzkumů institutu Evropské výzkumné společnosti (European Research Society) má potencionální účinky na zpomalení projevů androgenní alopecie.

V čerstvých jahodách jsou také hojně zastoupeny alfa-hydroxy kyseliny a beta-hydroxy kyseliny. Kombinace kyseliny citrónové, kyselina jablečné a kyselina salicylové má výborné exfoliační vlastnosti, kterých je možné využít při problémech s lupy.

Jahody obsahují také celou řadu minerálů jako je měď, mangan a hořčík. Mangan a měď spolu s dikarboxylovmi skupinami tvoří komplexy, které zabraňují růstu a množení hub na vlasové pokožce (fungicidy).

Jahodová péče na vlasy

DIY Jahodová kúra na mastné vlasy

Jahody jsou výborné v případě problémů s mastnými vlasy a nadměrnou produkcí kožního mazu. Aktivní látky v jahodách regulují produkci kožního mazu a exfoliační účinky napomáhají odstranit veškerý kožní maz z vlasů a vlasové pokožky. Rozmělněte pár zralých jahod a aplikujte je na mastnou vlasovou pokožku a vlasy. Velmi jemně promasírujte a nechejte pár minut působit. Poté řádně opláchněte. Pokud máte problémy se suchými vlasy tak jahodovou dřeň smíchejte některou z níže uvedených surovin. Zabráníte tím nadměrné dehydrataci vlasů. Do jahod můžete přidat pár kapek oleje Tea tree nebo tymiánového oleje.

DIY Jahodová maska na vlasy s jogurtem

V misce rozmačkejte 8 až 10 zralých jahod a přidejte malé balení řeckého jogurtu. Řecký jogurt je výborným zdrojem bílkovin, které jsou základní stavební jednotkou vlasů. Směs řádně promíchejte do hladké pasty. Vzniklou masku naneste od kořínků ke konečkům a jemně vlasy promasírujte. Masku nechejte působit 30 minut a poté opláchněte teplou vodou. Na závěr vlasy jemně opláchněte studenou vodou. Maska napomáhá uzavírat kutikulu vlasů, čímž dodá vlasům hladkost a zářivý lesk. Masku můžete také aplikovat na pleť pro uzavření pórů.

DIY Jahodová maska na vlasy s majonézou

Pokud toužíte po hedvábných a  lesklých vlasech je jahodová maska s majonézou (nejlépe domácí) tou správnou volbou. Rozmačkejte 7 až 8 přezrálých jahod a smíchejte s jednou polévkovou lžící majonézy. Směs jahod a majonézy míchejte do doby, dokud nevznikne hladká pasta. Připravenou masku aplikujte na vlasy a vlasovou pokožku a nechejte 20 minut působit. Následně vlasy řádně opláchněte a umyjte. Majonézu můžete také nahradit vejcem.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..