Suché šampóny jsou výbornou alternativou při zahájení péče metodou No Poo,  zkratka No Shampoo (v překladu – Mytí vlasů bez šampónů). Při zahájení metody No Poo dochází v prvních dnech až týdnech k nadměrnému maštění vlasů, které se postupně normalizuje. Po pár týdnech si vlasová pokožka přivykne a sníží produkci přirozeného kožního mazu (sebum). 

DIY Suchý šampón

Suchý šampón je nejlepším přítelem vyznavačů metody No Poo. I v případě mytí vlasů pomocí klasického šampónu můžete pomocí suchého šampónu oddálit mytí vlasů o den až dva. Vyzkoušejte si namíchat svůj vlastní a jedinečný DIY suchý šampón. Z níže uvedených surovin můžete libovolně mixovat a kombinovat různé poměry míchání pro dosažení nejlepšího výsledku a požadovaného odstínu.

Existuje celá řada receptů, které kombinují v různém poměru základní složky jako je jedlá soda, dětský pudr, kukuřičný škrob, škrobová moučka z maranty třtinové nebo velmi jemně namleté ovesné vločky.

Ingredience pro DIY suchý šampón

Základní bázi šampónu je možné vytvořit z celé řady běžně dostupných surovin. Existuje celá řada receptů, které kombinují v různém poměru základní složky jako je jedlá soda, dětský pudr, kukuřičný škrob, škrobová moučka z maranty třtinové (Arrowroot) nebo velmi jemně namleté ovesné vločky. Fantazii se meze nekladou a lze zde libovolně kombinovat a míchat.

Základním požadavkem na správný základ suchého šampónu, aby daná složka byla schopná absorbovat přebytečný kožní maz (sebum) z vlasů a vlasové pokožky.

Dětský pudr výborně absorbuje kožní maz (sebum) z vlasů a vlasové pokožky. Nicméně je charakteristický svou vůní, která ne každému je příjemná.

Jedlá soda zanechá vlasy dokonale čisté, bez jakýchkoliv známek mastnoty. Naneštěstí vlasy příliš vysušuje a u citlivých jedinců se může objevit velmi silné podráždění vlasové pokožky. Jedlá soda by neměla být používána příliš často, maximálně tak 2 až 3 krát do měsíce.

Kukuřičný škrob výborně nasaje přebytečný olej a přitom má téměř nepozorovatelné aroma. Kukuřičný škrob je výborný v kombinaci s esenciálními oleji (2 až 5 kapek), které dodají vlasům nádhernou vůni.

Tónování vlasů

při aplikaci základní „bílé“ báze suchého šampónu dochází na vlasech k neestetickému šedivému efektu. Proto je vhodné přidat z základní směsi také složky s barevným pigmentem, jako je mletá skořice, kakao nebo červený marocký jíl. Čím tmavší vlasy, tím více kakaa či mleté skořice do směsi přidejte.

U tmavých vlasů přidejte mletou skořici, kakao nebo marocký červený jíl. 

skořice 2

Parfemace DIY suchého šampónu

Pro dodání parfemace můžete přidat pár kapek Vámi oblíbeného esenciálního oleje. Doporučujeme vyzkoušet levandulový esenciální olej. Levandulový esenciální olej patří mezi ty nejoblíbenější. Přítomné silice uklidňují a navozují příjemnou atmosféru.

Příprava suchého šampónu

Mastnotu absorbující složky můžete mezi sebou libovolně mícha a kombinovat. Fantazii se meze nekladou. Nebo  můžete využít námi doporučený poměr:

– 1 až 2 polévkové lžíce základní složky (pudr, jedlá soda nebo moučka)

– 1 až 2 polévkové lžíce tónující složky (skořice, kakao, … )

Pár kapek oblíbeného esenciálního oleje

Aplikace a skladování

Samozřejmě je možné si vždy namíchat suchý šampón podle aktuální potřeby, ale je to značně pracné a zdlouhavé. Mnohem snadnější je šampón si připravit ve větším množství a uschovávat v cukřence na moučkový cukr. Cukřenka je navíc vynikající pro aplikaci.

Připravenou směs DIY suchého šampónu aplikujte v malém množství ke kořínkům. Pamatujte na známé rčení: Méně je někdy více. Následně jej vyčešte směrem ke konečkům vlasů. V případě stále mastných vlasů můžete jednoduše trochu šampónu přisypat. Poté z vlasů vyčešte veškeré zbytky suchého šampónu. Suchý šampón můžete také aplikovat kosmetickým štětcem přímo k vlasové pokožce.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..