Udržte vlasy dokonale upravené po celý den pomocí domácího laku na vlasy vyrobeného z cukrového roztoku a pár kapek vámi oblíbeného esenciálního oleje. DIY cukrový lak na vlasy dodá vlasům dlouhodobou přirozenou fixaci. Sami budete překvapeni jak obyčejným cukrovým roztokem dodáte účesu tvar a přirozenou fixaci.

Lak na vlasy je kosmetický přípravek určený pro dočasné zafixovaní požadovaného účesu vlasů. Na trhu existuje nespočet variant a provedení, včetně různorodého složení, které je velmi často obohacené vyživující a hydratační složky. O zdravotní nezávadnosti klasický laků na vlasy ovšem koluje mnoho otazníků. Dnešní laky na vlasy jsou považovány za bezpečné a zdraví neškodné, ovšem i tak mohou obsahovat složky, které se vstřebávají do pokožky nebo nejsou příliš ekologické. U některých z nich dosud nebyly zkoumány možné toxické účinky pravidelného kontaktu s pokožkou nebo při vdechnutí.

Klasický lak na vlasy ve většině případů obsahuje skupinu aktivních látek, tzv. polymerů a rozpouštědla. Fixační směs je obvykle transportována pomocí aerosolového plynu. Právě chemické sloučeniny zvané polymery jsou zodpovědné za fixační účinek laků na vlasy. Mezi nejčastěji používané polymery patří polyvinylpyrrolidon (PVP), rostlinné gumy a arabská guma. Přidané alkoholy a uhlovodíky působí jako rozpouštědla. Laky na vlasy také obsahují další složky jako je propylen glykol, isobutan, propan a parfemace.

Budete překvapeni jak obyčejná cukrová voda dokáže zcela nahradit klasické aerosolové laky na vlasy. DIY cukrový lak na vlasy je vhodný i pro velmi citlivé jedince náchylné na alergické reakce.

DIY Cukrový lak na vlasy s alkoholem

Na výrobu cukrového laku budete potřebovat:

 – Půl hrnku vody

– 1 až 2 čajové lžičky bílého cukru

– 1 polévkovou lžíci čistého líhu nebo vodky

– Případně pár kapek esenciálního olejů dle vlastního výběru

DIY Cukrový lak na vlasy s alkoholem

V případě, že dáváte přednost laku bez alkoholu, budete potřebovat:

 – Půl hrnku vody

– 1 až 2 čajové lžičky bílého cukru

– Případně pár kapek esenciálního olejů dle vlastního výběru

Cukr

Příprava DIY cukrového laku

Připravenou vodu přiveďte k varu  a následně do ní přimíchejte připravený cukr.  Síla fixace a držení je závislá na množství cukru. Pro větší držení, přidejte více cukru (2 lžičky). Ovšem pozor, v případě, že to s cukrem přeženete, vlasy budou na dotek příliš lepkavé.

Vody míchejte za stálého varu dokud se cukr zcela nerozpustí. Poté nechejte cukrový roztok trochu vychladnout a následně přidejte alkohol. Doporučujeme použít vysokoprocentní čistý alkohol. Přidaný alkohol působí jako konzervant a prodlužuje životnost cukrového laku na vlasy. V případě, že máte rádi kořennou vůni, můžete přidat také rum.

Můžete také přidat pár kapek (3 až 6) oblíbeného esenciálního oleje. Vychladnou směs přelijte do mechanického rozstřikovače.

V případě potřeby lehce vlasy přestříkněte DIY cukrovým lakem a vyčkejte 10 až 20 sekund do jeho zatuhnutí.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

One Response

  1. Jožko

    Ahoj idem o jednu vec chcem mať krasne vlasy ale veľke ale ne viem čo mam robyť čital som vašu Medicinu skusim a vam poviem

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..