Domácí citrónový gel na vlasy je ideální jak pro extra držení účesu, tak také pro pouhou ochranu vlasů proti krepatění a zacuchávání. Citrónový gel na želatinové bázi je velmi rychle a snadno připravený. Navíc citrónový gel vydrží v lednici týdny. Při pokojové teplotě pak asi jeden týden. Nespornou výhodou domácího gelu je, že přesně víte co obsahuje. Nemusíte se obávat alkoholů, silikonů, parabenů nebo jiných konzervačních látek.

Citrón patří mezi ovoce, které je obrovským zdrojem vitamínu B, vitamínu C a fosforu. Citrónová šťáva hraje důležitou roli v péči o pokožku a vlasy a je součástí mnoha farmaceutických a kosmetických produktů. Citrónové extrakty se běžně používají v boji proti lupům, při problémech s vypadáváním či mastnými vlasy. Aktivní látky obsažené v citrónu napomáhají minimalizovat poškození vlasů způsobené chemickým ošetřením či povětrnostními faktory. Čerstvá šťáva z citrónů poskytuje vlasům přírodní kyselý oplach, který napomáhá dosažení dokonale hladkých a zářivě lesklých vlasů. Citrón má protizánětlivé účinky a účinně bojuje proti bakteriím. Zároveň působí jako přírodní konzervant a zachovává tak přípravky déle čerstvé.

Želatina se z převážné části skládá z aminokyselin glycinu a prolinu. Aminokyseliny jsou nezbytné pro správnou funkci a zdraví pokožky, nehtů a vlasů. Glycin tvoří přibližně třetinu aminokyselin obsažených v želatině. Glycin má protizánětlivé účinky a napomáhá hojení drobných poranění a oděrek.

Kyselina citrónová

DIY Citrónový gel na vlasy s želatinou

Výroba citrónového gelu na vlasy zabere pouze 10 minut a je velmi snadná. Pro výrobu stylingového gelu s citrónem budete potřebovat:

– 1 balení želatiny  v prášku (asi jedna polévková lžíce)

– 1 hrnek vody (cca 250 – 300 ml)

– 2 polévkové lžíce citrónové šťávy z čerstvého citrónu

Pomalu začněte ohřívat vodu s přidanou želatinou. Želatinu řádně promíchejte dokud se úplně nerozpustí. Po přivedení do varu želatinu krátce povařte a poté odstavte. Ještě do horké želatiny přidejte 2 lžíce citrónové šťávy. Želatinu nechejte za občasného promíchání vychladnout. DIY stylingový gel na vlasy uchovávejte nejlépe v lednici.

Citrónový gel na vlasy

DIY Bez-oplachový krém s citrónem a želatinou

Pro výrobu bez-oplachového kondicionéru budete potřebovat:

 – ztuhlý citrónový gel na vlasy z želatiny (viz recept výše)

– 1 až 2 čajové lžičky kokosového oleje

– 4 polévkové lžíce gelu Aloe vera

Nejprve si připravte citrónový gel na vlasy z želatiny a nechejte jej ztuhnout.  Poté vložte gel do mixéru, přidejte kokosový olej a gel z Aloe Vera. Směs mixujte do doby, než vnikne jemný krém.  Krém uchovávejte v lednici. Připravený leave-in vlasový krém aplikujte dle potřeby.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

One Response

  1. M

    Je to opravdu spravny pomer? Pokud bych pripravovala zelatinu podle navodu na obalu, je to 3 lzice vody + 3 lzice zelatiny. Postupovala jsem podle tohoto receptu, ale zelatina neztuhla.

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..