Banány. Podlouhlé žluté ovoce, které buď milujete nebo nenávidíte. Banány jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů. Navíc úžasně voní. Banány jsou velmi bohatým zdrojem vitamínů A,E a C a draslíku. Zajištění dostatečného přísunu vitamínů a minerálů je nezbytný pro zdravý růst silných vlasů. Banány dále obsahují tryptofan, proteinogenní aromatickou aminokyselinu, která významně podporuje kvalitu pokožky a vlasů. Stejně jako každé jiné ovoce i banány obsahují přírodní oleje a sacharidy.

Všechny tyhle složky jsou nezbytné pro přirozenou pružnost vlasů a ochranu vlasů před třepením konečků vlasů. Banánová maska a je vhodná pro suché poškozené vlasy, které trápí neustálé třepení konečků vlasů. Banánová maska vlasy regeneruje a hloubkově vyživuje. Navíc dodá vlasům zářivý lesk.

Banánová maska na vlasy

DIY banánová maska na vlasy

Nejlepší pro vlasovou masku je zralý, již měkký banán. Banán rozmačkáme nebo rozmixujeme pomocí domácího mixéru. Rozmixování je nutné věnovat patřičnou pozornost, neboť do nechceme dávat do vlasů zbytky banánů. Do banánové pasty můžete přidat lžíci olivového oleje nebo pár kapek mandlového oleje. Vzniklou banánovou pastu následně aplikujeme na vlasy, kterou přikryjeme plastovým čepicí (postačí i igelitová taška). Pro maximální účinek ještě zabalte zakryjte tašku horkým ručníkem. Masku nechejte působit přibližně 20 minut.

Následně pomocí šampónu řádně masku z vlasů vymyjte. Pokud jste banán dostatečně rozmixovali, měl by jít z vlasů hladce. V opačném případě Vám ve vlasech mohou zůstat kousky nerozmixovaného banánu.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..