Jarní období je pro mnoho z nás spojeno s očistou těla po náročné zimě. Ten, kdo to s detoxem organizmu myslí skutečně vážně, konzumuje osvěžující nápoje a smoothie, které zajistí vitalitu celého těla. Konzumace těchto skvělých nápojů také vnitřně podporuje růst kvalitních vlasů. Na co se ovšem zapomíná je vnější detox vlasů. Vlasy jsou po náročné zimě zahlceny nečistotami a dalšími polutanty, které parazitují na kráse a zdraví vlasového stonku. V následujícím článku vás seznámíme s 5 přírodními postupy detoxikace vlasů. Používáním pouze přírodních ingrediencí zajistíte, že prameny vlasů nezatížíte konzervanty, silikony a jinými chemikáliemi.

Citróny

Citróny jsou báječné. Jsou to přeci jen přírodní a nezatěžující desinfekční prostředky, které se velmi často používají k přírodní očistě. Kyselina citrónová má antiseptické vlastnosti. Citróny jsou bohaté na vitamín C, vitamín B, kyselinu listovou a také na minerály jako jsou fosfor, hořčík a vápník. Citróny jsou již po desetiletí používány pro své skvělé účinky zesvětlení vlasů a také v boji proti lupům a vypadávání vlasů.

Připravte si: 2 díly citrónové šťávy a 3/4 díly vody.

Postup: Citrónovou vodu připravíte velice snadno smícháním 2 dílů čerstvé citrónové šťávy s 3/4 díly vody. Takto připravenou směs nalijte do láhve s rozprašovačem a poté ji nastříkejte do pramenů. Vlasy si zakryjte a nechejte působit až 20 minut. Poté vlasy dostatečně opláchněte teplou vodou. Pokud chcete vlasy zároveň prosvětlit, vystavte je slunečními záření po dobu 20 minut.

Citrónový oplach vlasů

Citrónový oplach vlasů

Dřevěné uhlí (aktivní uhlí)

Dřevěné uhlí je doslova přírodní zázrak. Dřevěné uhlí je známe již tisíce let díky své schopnosti odstraňovat z těla jedy a toxiny. Toto uhlí je také velmi často přidáváno do šampónů, které jsou běžně dostupné na trhu. Abyste ovšem měli jistotu, že šampón skutečně obsahuje dostatečné množství dřevěného uhlí, raději si jeden takový vytvořte sami.

Připravte si: 1 lžičku prášku dřevěného uhlí, oblíbený přírodní šampón, 1 lžičku jedlé sody a 1 šálek teplé vody.

Postup: Čajovou lžičku prášku s dřevěným uhlím přidejte do svého přírodního šampónu. Vlasy umyjte a poté opláchněte mixem vody s jedlou sodou. Pokud preferujete mytí vlasů bez šampónu, použijte k detoxu vlasů 1/4 čajové lžičky aktivního uhlí, 1 lžičku jedlé sody a šálek teplé vody. Poté dostatečně opláchněte teplou vodou.

Hnědé aktivované uhlí pro hloubkovou očistu vlasů

Hnědé aktivované uhlí pro hloubkovou očistu vlasů

Jedlá soda

Jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný je přirozená krystalická látka ve formě jemného prášku. Tato alkalická (má neutrální pH) látka má skvělé antibakteriální, antiseptické, protiplísňové a protizánětlivé vlastnosti. Jedlá soda je velmi oblíbenou složkou ve směsích pro domácí očistu vlasů, zejména u mytí vlasů metodou no-poo. Jedlá soda je vynikající pro detoxikaci vlasů, protože pohlcuje mastnotu a nečistoty a její drsná struktura působí exfoliačně a působí jako peeling odlupující se a odumřelé vlasové pokožky.

Připravte si: 1 lžičku jedlé sody, 1 šálek teplé vody, jablečný ocet pro oplachování

Postup: Lžičku jedlé sody rozpusťte v teplé vodě. Aplikujte vmasírováním na vlasovou pokožku a do délek vlasů. Poté důkladně opláchněte. Doporučujeme oplachovat směsí vody a jablečného octa v poměru 1/4 šálku jablečného octa a 2 šálků vody.

Jablečný ocet

Jablečný ocet se pro své léčivé účinky používá již celá desetiletí. Zabíjí bakterie a zabraňuje jejich množení. Jablečný ocet obsahuje řadu přírodních živin, vitamíny, kyselinu mléčnou, citrónovou a jablečnou, pektin, minerální soli a aminokyseliny. Hlavní složkou je kyselina octová. Jablečný ocet dokonale uzavírá vlasovou kutikulu. Je tak vhodný pro vlasy kudrnaté, nepoddajné, polétavé a velmi pórovité.

Připravte si: 1/4 šálku jablečného octa, 2 šálky vody

Postup: Zřeďte jablečný ocet s vodou. Vlasy si umyjte jako obvykle šampónem, případně použijte oblíbený kondicionér. Vlasy upravte jako obvykle. Na finální účes nastříkejte směs vody a jablečného octa a již neoplachujte. Tento jednoduchý nástřik nejenže uzavře kutikulu, ale také vlasy detoxikuje.

Jablečný ocet pro oplach vlasů

Jablečný ocet pro oplach vlasů

Bentonit (aztécká hlína)

Bentonit neboli aztécká hlína, vzniká mechanickým nebo chemickým zvětráváním čediče. V alternativní medicíně se používá pro své schopnosti absorbovat toxiny a jedovaté látky. V kosmetickém průmyslu se používá pro očistu obličeje a pleti a v posledních letech se také používá pro očistu vlasů od škodlivých látek a chemikálií.

Připravte si: 1/4 šálku bentonitu, 1 šálek vody, pár kapek esenciálního oleje (doporučujeme levandulový nebo z čajovníku, které mají očistné vlastnosti).

Postup: Velmi dobře promíchejte bentonit s vodou a několika kapkami esenciálního oleje. S olejem to příliš nepřehánějte, přeci jen se jedná o potencionální alergen. Směs poté vmasírujte do vlhkých vlasů a nechejte působit pět minut. Poté velmi dobře opláchněte. POZOR: Nepoužívejte žádné kovové nástroje, které razantně snižují účinnost bentonitu.

Cotril Naturil hydratační maska s detoxikačním efektem

Intenzivní hydratační maska Cotril Naturil Argan Oil (Pollutant defending mask for all hair types) pomáhá chránit vlasy před nepříznivým vlivem působení smogu a znečištění ovzduší, kterému jsou vlasy každodenně vystaveny a obnovuje jejich přirozenou krásu a pružnost. Obsah vitamínu E a výtažku z pomeranče pomáhá chránit vlasy před vlivem oxidačního stresu, působením volných radikálů a nepříznivým účinkem UVSA a UVB paprsků. Specifická aktivní složka na rostlinné bázi má silný protistresový účinek a chrání před nečistotou z ovzduší, chrání vlasové vlákno a zamezuje nánosu znečišťujících složek. Maska neobsahuje chlorid sodný, sulfáty, fosfáty a parabeny. Maska je obohacena o 100% biologický certifikovaný arganový, lněný a makadamový olej. Použitý obalový materiál je v souladu s ochranou životního prostředí. Tiskový materiál má certifikaci FSC (certifikát zákazníkům zaručuje, že dřevo pochází z šetrně obhospodařovaných lesů).

Cotril Naturil hydratační maska Argan Oil

Cotril Naturil hydratační maska Argan Oil

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..