Cotril Creative Walk („CW“) Keratin je vyhlazující procedura, která vlasům dodává jemnost, lesk, eliminuje krepatost a nežádoucí objemnost. Výsledkem keratinové kúry jsou dokonale hladké, vyhlazené a hebké vlasy. Účinnost vyhlazujícího ošetření vlasů je založena na kombinaci taninu, hydrolyzovaného keratinu o různé molekulové hmotnosti, aminokyselin keratinu, jojobového a arganového oleje a kolagenu.

Domácí keratinové péče a vyhlazení vlasů

Pro domácí keratinovou kúru jsou určeny tři produkty z řady Cotril Creative Walk Keratin. Jedná se o šampón Cotril CW Preserver, masku Cotril CW Rehydrating, a sérum Cotril CW Anti-Frizz. Kompletní program, který zkrotí, uhladí a usměrní nepoddajné, polétavé a jinak neposlušné vlasy. Tyto tři přípravky navíc podporují trvanlivost a efekt jakéhokoliv kvalitního a profesionálního keratinového ošetření z kadeřnického salónu.

Keratin je základní stavební jednotka vlasů. Zjednodušeně lze říci, že vlas se skládá z různě velkých keratinů, které jsou vzájemně spojeny tak, aby držely při sobě. Postupem času ovšem dochází k poničení struktur keratinových vazeb a dochází k ničení keratinu. Vlasy chřadnou, krepatí se, jsou nepoddajné. Důvodem jsou zejména časté chemické a technické úpravy vlasů. Ovšem i okolní prostředí, UV záření, a další faktory mají na destrukci keratinu vliv. Pouze okamžitý zásah v podobě doplnění ztraceného keratinu zpět do vlasů, může zamezit prohlubování poškozování vlasů a velmi přispět k celkové revitalizaci vlasů.

Cotril Creative Walk Keratin - Progresivní keratinová péče

Cotril Creative Walk Keratin – Progresivní keratinová péče

1.krok: Cotril Creative Walk Preserver šampón

Prvním krokem domácího ošetření a uhlazení vlasů je umytí vlasů šampónem Cotril Preserver. Šampón neobsahuje SLES (laurethsulfát sodný), takže je mytí maximálně šetrné a jemné k vlasům i vlasové pokožce. Absence složky SLES je navíc velmi výhodná pro vlasy, které podstoupily keratinovou profesionální kúru v kadeřnickém salónu. Laurethsulfát sodný (Sodium laureth sulfate) totiž velmi přispívá k vymývání nově získaného keratinu z vlasů.

Šampón samozřejmě obsahuje hydrolyzovaný keratin a aminokyselinu keratinu, jejichž smysl a důležitost jsme popsali již v předcházejícím odstavci. Kromě keratinu ovšem tento šampón obsahuje také extrakty z outkovky pestré, které díky oxidačnímu enzymu lakáza podporují tvárnost vlasů. Více se o lakáze zmíníme u rehydratační masky Cotril CW.

2. krok:  Cotril Creative Walk Rehydrating maska

Po umytí vlasů šampónem Cotril Creative Walk Preserver navazuje vyhlazující péče aplikací masky Cotril Creative Walk Keratin Rehydrating.Hydratační maska po keratinovém ošetření nejenže obsahuje hydrolyzovaný keratin, ale navíc extrakty již ze zmíněné outkovky pestré. Jedná se o druh houby, která obsahuje oxidační enzym lakázu. Lakáza v podstatě pokryje vlasy sítí. Tato stabilní síť nejenže vlasy zpevní, ale navíc díky teplu fénu, žehličky nebo kulmy dojde k její aktivaci. Síť se tak stává tvárnou a vlasy je možno snadněji tvarovat do požadované formy.

Maska navíc obsahuje jojobový olej a hydratační složky, které vlasy vyživují, chrání a podporují jejich krásu a zejména pak hladkost a hebkost bez nežádoucího objemu. Vlasům ošetřeným keratinem navíc dodává keratin a prodlužuje tak trvanlivost keratinové kúry z kadeřnického salónu.

3. krok: Cotril Creative Walk Anti-Frizz sérum

Posledním krokem domácího keratinového ošetření vlasů je aplikace Anti-Frizz séra Cotril Creative Walk Keratin. Obsahuje jojobový olej, který má silný zvláčňující a hydratační efekt. Sérum vlasy potáhne filmem, který uzamkne nově získaný keratin a další aktivní složky. Navíc vlasy ochrání před tepelným tvarováním pomocí vysoušeče nebo žehličky. Dodává vlasům lesk a snadnou rozčesatelnost. Sérum je možné aplikovat jak do suchých nebo ještě vlhkých, ručníkem vysušených vlasů.

Cotril Creative Walk Keratin - Progresivní keratinová péče

Cotril Creative Walk Keratin – Progresivní keratinová péče

Profesionální péče v kadeřnickém salónu

Pokud v domácí prostředí neradi experimentujete a raději své vlasy svěřujete do péče svého kadeřníka, je výhodnější podstoupit keratinovou kúru Cotril CW Keratin přímo v kadeřnickém salónu. Technická keratinová kúra Cotril CW Keratin je oproti domácímu ošetření daleko propracovanější a na aplikaci složitější. Aplikace se vždy odvíjí od typu a stavu vlasů a pouze kadeřník může rozhodnout, co je pro vlasy klientky to nejlepší. Kontaktujte svého kadeřníka, zda ve svém salónu nabízí keratinovou ošetřující kúru Cotril Creative Walk Keratin a objednejte se ještě dnes.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..