Náš účes a úprava vlasů jsou odrazem naší osobnosti. Vlasy a účes jsou nejnápadnějším vizuálním prvkem, který je patrný na první pohled. Střih či barva vlasů prozrazuje ostatním hned několik informací o naší momentální náladě, sebevědomí či přístupu a postoji k dané věci. Chcete vědět co vlasy říkají o Vás?

Trendy krátké tmavě hnědé vlasy

Nespočet psychologických studií a výzkumů se zabývá souvislostí mezi typem účesů a osobností jedince. Výraz účesu představuje neverbální projev jedince, který může být významně ovlivněn vzděláním, předchozími zkušenostmi, estetickými či kulturními vlivy. Významnou roli v něm hraje momentální nálada sebevědomí. Již letmý pohled na vlasy či účes dokáže částečně identifikovat osobnost jedince.

O vlasech obecně

Vlasy hrají významnou roli při vytváření prvního kontaktu. Podvědomě nám přinášejí informace o tom, zda je daná osoba zábavná, uvolněná, sebevědomá, nebo naopak plachá a málo sebevědomá. Poznávání osobnosti dle typu vlasů je více praktikován především u žen, než u mužů.  Úprava vlasů a účesy podávají okolí informace, jak moc jsem extravagantní či prakticky zaměřená. Daný účes a střih vypovídá o zralosti a sociální integritě jedince.

Více než 97 % oslovených žen přiznalo, že své vlasy považuje za účinný nástroj ke svádění mužů. Již ve starověkém Řecku a Římě byly dlouhé lesklé vlasy spojovány s mládím a plodností. Výrazné barvy a tóny vlasů jsou považovány za nádech extravagance a značí silnou, sebevědomou osobnost. Prvky účesů jako je třeba delší ofina jsou spojovány s odhodláním a cílevědomostí. Naopak úplná či částečná plešatost se téměř vždy bere za projev stárnutí či nemoci.

Délka vlasů

Podle odborníků jsou dlouhé vlasy brány za znak otevřenosti a vášnivé povahy bez zábran. Dlouhé blond vlasy jsou symbolem sexuální prosperity.

Středně dlouhé vlasy charakterizují univerzální osobnost a rovnováhu v každé situaci. Jsou spojovány s inteligencí a přátelskou povahou.

Krátké vlasy jsou brány u mužů za znak vysoké praktičnosti. Jinak je tomu u něžného pohlaví. Ženy s krátkými vlasy jsou velmi komunikativní až extrovertní. Jdou si tvrdě za svými cíli, především v profesním životě.

Barva vlasů

Tmavé a černé odstíny vlasů odrážejí silný charakter. Černá barva zvýrazňuje tvrdé obličejové rysy. Hnědé vlasy jsou spojovány s elegancí, důvěřivostí a diskrétností.

Naopak blond odstíny jsou spojovány s charaktery, jako je jemnost, něžnost a smyslnost. Blond vlasy jsou mezi muži statisticky považovány za nejvíce atraktivní a sexy. Blond odstíny zjemňují výrazné obličejové partie.

Šediny a šedé vlasy jsou tradičním obrazem stárnutí a pokročilého věku. Jsou symbolem vyrovnanosti, něhy a vnitřního klidu. Někdy mohou repreztentovat nedostatek zájmu o sebe samou.

O mužích

Obzvláště v případě u mužů  dlouhé vlasy značí dobrý charakter, komunikativnost a snadnou domluvu. Dlouhé, rovné jemné vlasů blond odstínů vypovídají o klidné osobnosti bez známek agrese.

Naopak muži se silnými, hrubými a krátkými vlasy jsou často neklidní, až arogantní. Jejich sebevědomí je vysoké a považují se za neohrozitelné. Muži s krátkými vlasy, ale delší ofinou jsou často více vizuálně atraktivnější, ale často nesmělí a plašší.

Muži se středně dlouhými vlasy vyholených po stranách jsou známkou inteligence, všestrannosti a ekonomického blahobytu.  Vlasy sčesané dozadu jsou obvykle interpretovány a spojovány se znamením síly a sebevědomím.

Podle studií jsou muži se strništěm neupravovaným do 10 dnů statisticky považováni za atraktivní a více sexy pro ženy. Strniště je považováno za znak mužnosti a zdraví.

Krátké vlasy u mužů jsou známkou praktičnosti

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..