Keratin je silný protein, který je hlavní složkou kůže, vlasů, nehtů, kopyt, rohů a zubů. Keratin je tvořen aminokyselinami. V závislosti na množství různých aminokyselin, může být keratin flexibilní a tvrdý, jako je tomu u kopyt, nebo naopak měkký, jako je tomu u kůže. Lidé přicházejí do styku většinou s keratinem v podobě mrtvých buněk. Vlasy, kůže a nehty jsou tvořeny z mrtvých buněk a lidský organismus vytváří nové buňky zespod těch mrtvých, V případě, že mrtvé buňky jsou udržovány v dobrém stavu, slouží jako izolační a ochranná vrstva měkkého keratinu pod nimi.

Keratin je velmi obtížné rozpustit, neboť obsahuje L-Cystein, látku velmi důležitou pro růst vlasů. Jedná se o chemickou látku, která chrání organismus před jedy, účinky alkoholu, tabáku. V závislosti na množství obsaženého L-Cysteinu mohou být chemické vazby keratinu extrémně silné, tvrdé buňky charakteristické pro kopyta, nebo mohu být vazby flexibilní, což je charakteristické pro vlasy a kůži. Keratin obsahuje zvýšené množství síry, což při spálování vyvolává nelibé pachy. Všechna práva vyhrazena - INhair.cz

Keratin je tvořen keratinocyty, živými buňkami epidermis produkující keratin, které tvoří velkou část kůže, vlasů a nehtů. Buňky pomalu rostou směrem vzhůru, nakonec umírají a vytváří ochrannou vrstvu. Tisíce těchto buněk jsou denně shozeny a celý proces je urychlován různorodými zdravotními komplikacemi, jako je například lupénka. Poškozená vnější ochranná vrstva keratinu způsobuje, že vlasy a nehty vypadají nezdravě a šupinatě.

Vlasy a nehty mají tendenci stát se suchými a křehkými, protože odumřelý keratin je tlačen do krajů. Konzumací potravin jako je želatina a udržováním vlhkých vlasů a nehtů je životnost keratinu prodlužována a nedochází ke ztrátě a vlasy vypadají zdravě. Obecně platí, že čím silnější vrstva keratinu, tím zdravější vlasy a nehty, neboť odumřelé buňky obalují a chrání živé buňky v jádru. Udržování vlhké vnější vrstvy keratinu zabraňuje praskání a štípání ochranné vrstvy chránící živé buňky jádra. 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..