Dobrý den,
rád bych se zeptal zda může vlasům uškodit časté používání různých bezoplachových přípravků. Mám bezoplachový spray od Pantene a Bione Cosmetics. Bezoplachovou péči používám i vícekrát denně. Ale to spíše jen pokud jsem větší část dne doma (např. během víkendu). Mám vlasy jemné, kdybych nepoužíval tužidlo a nefoukal si je, tak i bez objemu. Používám samozřejmě šampon a poté kondicioner. Jednou týdně vlasovou masku. Nepoužívám však žádné „luxusní“ či drahé přípravky, protože jsou mimo mé finanční možnosti. Na druhou stranu si říkám že když je mi 18 let, že bych třeba tolik přípravků používat nemusel, ale musím přiznat že „mám kouty“ a to mne dost znervozňuje. Ještě bych se chtěl zeptat, co si myslíte o přípravcích na vlasy Balea,Schwarzkopf,Bione Cosmetics či Got2b… (i když vím vím že se spíše specializujete na profesionální sortiment).
Děkuji za odpověď a případnou radu,
Vojtěch
Dobrý den Vojtěchu,
děkuji za kontaktování naší zákaznické podpory. Přípravky bez oplachu zpravidla obsahují silikony, které se při pravidelném a častém používání mohou na vlasech postupně vrstvit. Silná vrstva silikonů pak může vést k dehydrataci vlasů. Z tohoto důvodu je vhodné občas (cca jednou týdně) použít čistící šampón s obsahem sulfátů, který dokáže vlasy a vlasovou pokožku velmi dobře pročistit a zbavit je tak i silikonů. Jedna se zpravidla o šampóny, které jsou určeny proti mastným vlasům, proti lupům nebo proti vypadávání. Pokud je pro Vás každodenní mytí vlasů rutinou, doporučuji střídat bez-sulfátové šampóny (neobsahují složky sodium laureth sulfate anebo sodium lauryl sulfate) s občasným použitím sulfátového.
Více je někdy méně. Pokud není bezpodmínečně nutné používat vlasové séra, masky a kondicionéry, tak je nepoužívejte. Velmi časté a zejména pak současné používání masek, kondicionérů a vlasových sprejů může vlasy zbytečně zatěžovat. Vlasy pak rychle plihnou a mastí se.
Navíc, používání velkého množství produktů vlasové péče Vám v omezení tvorby koutů nepomůže. Kondicionéry, masky, bezoplachové přípravky se nanáší pouze do vlasových délek a to minimálně 5 cm od vlasové pokožky. A problém s ústupem hranice vlasů je problém zejména vlasové pokožky. Tvorba koutů je u mužů spojena s androgenetickou alopecií. Bohužel v současnosti zatím neexistuje žádný produkt, který by uměl zastavit vypadávání vlasů způsobené genetickými faktory. Současné produkty umí velmi dobře zpomalit vypadávání vlasů, ovšem nikoliv zastavit. Abyste maximálně omezil ústup hranice vlasů, doporučuji problematické partie pravidelně masírovat (cca 3-4 x týdně) s použitím vlasové tonika s obsahem palmy plazivé (palma americká, seronoa repens). Klinické studie potvrdily, že extrakty z této palmy dokáží blokovat enzym alfa-5-reduktázy, který je zodpovědný za androgenetickou alopecii.
Co se týče přípravků z drogérií. Velmi často se hovoří o nevyváženosti složení těchto přípravků, jejichž cílem je poskytnout okamžitou kosmetikou krásu. To vede k tomu, že po použití těchto přípravků jsou sice vlasy krásné a hebké, ovšem z dlouhodobého hlediska mohou způsobovat potíže. Nicméně k tomuto tvrzení nemám žádné relevantní důkazy.
Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.
Leave a Reply