Kartenoidy jsou přirozeně se vyskytující pigmenty v zelenině a ovoci, které jsou odpovědné za jejich zářivou barvu. Odhaduje se, že existuje více než 500 různých druhů kartenoidů, mezi nejznámější patří  beta-karoten, alfa-karoten a lutein.

MedaVita Beta Refibre pro obnovu vlasů

Název betakarotenu je odvozen z latinského označení mrkve, neboť právě v ní byl objeven. Betakaroten lze chemicky charakterizovat jako uhlovodík, konkrétně terpenoid. Jedná se o silně barevný pigment, který dodává ovoci a zelenině zářivě žlutou a oranžovou barvu. Po jeho požití se v organismu přeměňuje na vitamín A (retinol), který má v organismu důležitou biologickou funkci. Vitamín A působí jako silný antioxidant, který chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů.  Betakaroten je se skupinou dalších karotenoidů označován jako provitamín A, protože právě z nich se v organismu vitamín A vytváří. Kartenoidy typu lykopenu, luteinu či zeaxantinu se v organismu na vitamín A nepřeměňují.

Účinky betakarotenu na vlasy

Jak již bylo zmíněno, betakaroten se v těle přeměňuje na vitamín A, který je nezbytný pro tvorbu a dělení buněk. Včetně buněk vlasů. Dostatečný přísun betakarotenu je ideální prevencí před výskytem charakteristických problémů. V případě konzumace vitamínu A ve formě potravinových doplňků věnujte zvýšenou pozornost doporučované denní dávce. Nadměrná hladina vitamínu A v těle je škodlivá a může vést k vypadávání vlasů. Na rozdíl od vitamínu A, předávkování betakarotenem není možné. V případě vysoké hladiny vitamínu A tělo zastaví přeměnu betakarotenu na další vitamín A.

Zabraňuje lupovitosti a tvorbě lupů! Nedostatek vitamínu A může způsobovat suchou a lupovitou vlasovou pokožku. Navíc vlasy budou působit mdle, nudně, bez jakékoliv vitality či lesku. Pravidelná dávka betakarotenu je nezbytná pro dobrou hydrataci a lesk vlasů i vlasové pokožky. Vyvážená a optimální dávka vitamínu A posiluje vlasové kořínky a podporuje opětovný růst vlasů.

Díky svým antioxidačním účinkům betakaroten zabraňuje předčasnému stárnutí buněk a chrání vlasové vlákno před poškozením negativními jevy jako je nadměrně ozáření UV zářením či faktory znečišťující životní prostředí.

Vlasová kosmetika s betakarotenem

Série produktů MedaVita ß-Refibre je určena pro zázračnou obnovu vlasového vlákna založenou právě na betakarotenu. Produkty jsou určeny pro lámavé, oslabené vlasy bez života a lesku. Ošetření vlasů MedaVita ß-Refibre zabraňuje tvorbě volných radikálů, které jsou zodpovědné za stárnutí buněk. Vlasy budou omlazené po delší čas. Navíc regeneruje buněčnou aktivitu, navrací rovnovážnou vlhkost, napomáhá vyplňovat nedokonalosti a zlepšuje strukturu vlasů.

MedaVita ß-Refibre

KROK 1 – MedaVita ß-Refibre Obnovující fluid na vlasy pH 7,1. MedaVita ß-Refibre Obnovující fluid na vlasy pH 7,1 je vlasový fluid, který hloubkově obnovuje vlasové vlákno. Obsahuje Beta-karoten, Pantenol a komplex aminokyselin s velmi nízkou molekulovou hmotností. Obnovuje a regeneruje vlasové vlákno, navrací sílu a opravuje škody způsobené chemickou úpravou nebo okolním stresem.

Dle typu a hustoty vlasů si do misky připravte 20 – 30 ml obnovujícího fluidu. Pomocí štětce nanášejte na suché vlasy pramen po prameni po celé délce vlasů. Každý pramen jemně rukou promněte a následně pročešte hřebenem. Fluid musí být rovnoměrně nanesen. Dle míry poškození vlasů nechejte 15 až 30 minut působit (bez přídavného tepla) . Následně naneste na vlasy trochu vody a řádně fluid ve vlasech emulgujte. Poté fluid pečlivě z vlasů opláchněte.

KROK 2 – MedaVita ß-Refibre Obnovující šampón pH 5,8. Vlasy umyjte obnovujícím šampónem ß-Refibre. MedaVita ß-Refibre Obnovující šampón pH 5,8 je šampón vyplňující a obnovující vlasové vlákno. Obsahuje Beta-karoten, navrací délkám esenciální složky, které vyplňují vlasové vlákno, čímž se stává pevnějším, posíleným a plné energie.

Dle hustoty vlasů použijte 7 až 15 ml. Šampón jemně masírujte u vlasové pokožky pomocí polštářků prstů tak, abyste docílili hloubkového umytí. Šampón nechejte 5 minut působit a následně pečlivě opláchněte a odstraňte nadbytek vody.

KROK 3 – MedaVita ß-Refibre Obnovující maska pH 2,6. MedaVita ß-Refibre obnovující maska pH 2,6 je vlasová maska posilující a obnovující vlasové vlákno. Obsahuje Beta-karoten, který intenzivně vlas zjemňuje a vytváří okolo vlasu ochrannou vrstvu, která uzavírá vlasové šupinky, tím se vlasy stávají  lesklejší, ucelené a snadno se upravují. Maska neobsahuje silikony ani parabeny. 

Obnovující masku naneste na vlhké vlasy. Optimální množství je 30 ml. Masku aplikujte na délky a konečky vlasů. Průběžně masku do vlasů masírujte a pročesávejte pramen po prameni, aby byla maska rovnoměrně aplikována. Masku nechejte 5 minut působit a poté řádně opláchněte dostatečným množstvím vody.

KROK 4 – MedaVita ß-Refibre Obnovující ampule pH 3,2. MedaVita ß-Refibre Obnovující ampule pH 3,2 (Siero Ricostruttore) je sérum ve formě ampulí, které hloubkově obnovuje vlasové vlákno. Obsahuje Beta-karoten, dává okamžitý efekt posílení, lesku, rozjasnění, hebkosti a krásy. Vlasy jsou regenerované, hydratované a plné energie.

Obsah celé ampule naneste na vlhké vlasy. Sérum nanášejte do délek a na konečky vlasů. Průběžně vlasy pročesávejte pramen po prameni, aby bylo sérum rovnoměrně naneseno. Sérum se z vlasů neoplachuje. Pro maximální efekt používejte 1 ampuli týdně po dobu 4 týdnů.

KROK 5 – Pokračujte ve vysoušení vlasů a dokončete úpravu vlasů jako obvykle. Doba celého ošetření vlasů pro obnovu zničených, lámavých a poškozených vlasů je 50 až 60 minut bez započítání času vysoušení.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..