O existenci značky Annabelle Minerals jsem donedávna neměla ani tušení. Bude to nejspíš tím, že tato společnost je populární především v Polsku a výrobky jsou pro nás dostupné pouze přes jejich eshop. Ale po tom, co jsem měla možnost produkty dostatečně vyzkoušet, mohu potvrdit, že minerální produkty Annabelle Minerals jsou báječnou volbou na poli dekorativní kosmetiky. Nejen, že jsou 100% přírodní, ale obsahují také pouze 4 složky – minerály: slídu, oxid zinečnatý, oxid titaničitý a ultramarín. Možná vám název složek může připomínat spíše poznámky v sešitu na chemii, ale vězte, že se nejedná o žádnou škodlivou chemii.

Musím se přiznat, že jsem se nejvíce obávala vhodného výběru odstínu make-upu. Přeci jen tvářenku a oční stíny si jde vybrat mnohem lépe a snadněji než make-up, který by měl perfektně kopírovat odstín vaší pleti. A to se přes internet do toho pravého odstínu trefíte asi spíše náhodou. Alespoň to jsem si myslela, ale opak je pravdou. Paní z Annabelle jsou moc ochotné a skvěle dokážou poradit. Já jsem si raději nechala zaslat více vzorečků, abych si vybrala odstín, který skutečně půjde k mé pleti a bude působit přirozeně. Musím uznat, že všechny odstíny, které mi přišly, byly totožné s mou barvou pleti a ze čtyř vzorečků se nenašel ani jeden, který by mi nějak neseděl. V létě, kdy jsem měla opálenou pleť, jsem ocenila nazlátlé odstíny golden. Když opálení zmizlo, tak mi lépe seděly zase lehké a přirozené odstíny natural.

Annabelle Minerals make-upy

Annabelle Minerals make-upy

Make-upy jsou rozděleny do tří druhů – rozjasňující, matující, krycí, a to ve 22 odstínech. Vyzkoušela jsem jak matující, tak i krycí druh a přiznám se, že žádný velký rozdíl mezi nimi nenacházím, v podstatě skoro žádný. Možná jen to, že make-upy natural vypadají maličko přirozeněji. Z aplikace sypkých (nejen) make-upů jsem nadšená – práškovou texturu jen v požadovaném množství vysypeme do víčka a pak štětcem naneseme v malé vrstvě na obličej. Rozetřeme (já nejlépe) do ztracena a je to!

Annabelle Minerals make-upy

Annabelle Minerals make-upy

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem si přišla na svůj gryf, jak nanášet make-up, takže se párkrát stalo, že mi sypká směs zůstala i na oblečení. Ale zakrátko jsem se naučila, že lze bez problémů make-up nanést bezpečně jen na obličej, beze skvrn na triku. Stačí opravdu malé množství pro perfektní krytí. S make-upy jsem velmi spokojená, vydrží v pořádku po celý den a poskytují skutečně slušné krytí. I po opravdu parném dnu se make-up k večeru slil jen maličko do záhybů kůže, což je obdivuhodné vzhledem k rozteklým maskám, na které jsem byla dosud při vedrech zvyklá. Zároveň jsou lehoučké jako pírko, takže vůbec nezatěžují pleť – a to jak váhou, tak i přírodním složením. Pokud budete shánět make-up, určitě si prohlídněte širokou nabídku Annabelle Minerals. Jsem přesvědčená, že s nimi bude spokojena každá žena.

Neutrální primer je podobný předešlým make-upům. Jedná se o lehoučkou bázi pod makeup, která pomůže vytvořit ještě dokonalejší celkové líčení. Pleť sjednotí, schová její nedostatky a připraví ji na další krok – aplikaci make-upu. Avšak primer je možné použít i samostatně, bez make-upu. Z důvodu nedostatku času jsem to tak již párkrát udělala a výsledek byl moc příjemný.

Annabelle Minerals zleva štětec na tvářenku, štětec na oční stíny a Kabuki

Annabelle Minerals zleva štětec na tvářenku, štětec na oční stíny a Kabuki

Na nanášení makue-upu a primeru jsem použila štětec kabuki, který je velký všestranný pomocník ke všemu. Může se využít jak na make-up a primer, což mám nejraději. Může se použít ale i k nanesení pudru, bronzeru, nebo klidně i tvářenky. Jen je ho samozřejmě z hygienických důvodů potřeba prát. Štětiny jsou syntetické a rukojeť je z bambusu, proto se není třeba obávat podráždění či dalších nežádoucích výsledků. Štětec je pohodlný a jednoduše se s ním manipuluje – když si jím přejíždím přes kůži, je to jakési pohlazení, které je skutečně moc příjemné. Make-up (jako vše ostatní) nanese perfektně, a hlavně ho rozetře do ztracena, takže vytvoří velmi přirozený efekt, což mám moc ráda. Ale pokud si někdo libuje v sytých make-upech, není problém se štětcem vytvořit vrstvu silnější.

Annabelle Minerals štětce

Annabelle Minerals štětce

minerální tvářenkou ani očními stíny –  to nedopadne o nic hůře, než s předchozími produkty. Tvářenku jsem vyzkoušela v nenápadném narůžovělém odstínu Nude společně se skoseným štětcem určeným právě k nanášení tvářenky. Jak se štětcem, který je velmi příjemný a díky zkosenému tvaru se s ním tvářenka snadno na tváře nanáší, tak se samotnou tvářenkou jsem opět moc spokojená. Její méně nápadná barva je vhodná pro začátečníky a ty, které nefandí „umělému“ líčení a raději mají přirozený look. Tvářenku je jednoduché nanést přesně na líce díky šikmo seříznutým štětinám, aniž bychom utvořily nevzhledné růžové skvrny místo dodání barvičky. Na tvářenku se často zapomíná, protože se může zdát méně důležitá, ale Nude odstín mě přesvědčil o tom, že zprvu nevýrazný odstín, který se může zdát zbytečností, dokáže dodat celému líčení tu správnou jiskru.

Annabelle Minerals

Annabelle Minerals tvářenka Nude

A na závěr vám představím všestrannou dvojici. Tou je oční stín v univerzálním odstínu Vanilla společně se štětcem na roztírání očních stínů. Tato kombinace představuje opět skvělou volbu pro ty z vás, které s dekorativním líčením teprve začínáte, nejste si jím tak jisté, a nebo máte třeba slabost pro přirozené a nenápadné odstíny, stejně jako já! Stín Vanilla je úžasný sám o sobě – krásně oko rozzáří a projasní pohled, aniž by byl výrazný. Má líbivou žluto-bílou vanilkovou barvu, která se neztratí ani jako základní vrstva pod ostatní barevnější a výraznější stíny, nebo je stín vhodný také jako podklad pod obočí. Přestože se jedná o světlý odstín, u kterého bývá zvykem, že po aplikaci v průběhu pár hodin rychle vymizí, Vanilla s výdrží nemá žádný problém a spolehlivě na oku zůstane po celý den. To je u očních stínů nevídané – že i takhle nenápadný stín se neslije a na oku i přes fyzickou zátěž bezpečně vydrží.

Na nanášení stínu jsem použila štětec k tomu určený. Jako u předchozích štětců, i tady nebudu nijak kritická, leč jsem hledala negativa, jak jen jsem mohla. Štětec svým tvarem dokonale padne do ruky a aplikace minerálních stínů tak není vůbec složitá. Krátké štětiny zaručí přesné nanesení na oční víčko. Já jsem s ním maximálně spokojená a doporučuji ho všem!

Annabelle Minerals oční stín Vanilla a štětec na roztírání očních stínů

Annabelle Minerals oční stín Vanilla a štětec na roztírání očních stínů

Samá chvála, ale Annabelle Minerals si ji zaslouží. Jediné negativum mezi všemi převažujícími pozitivy byl počáteční nezvyk na minerální kosmetiku a s tím spojené její nanášení, kdy se mi občas sypké složení nechtěně podařilo nanést i někam jinam, než jsem původně zamýšlela – např. na oblečení, poličku, hodinky… Ale to je asi tak jediné, co mohu Annabelle Minerals vytknout. Jejich výrobky jsou k dostání ve všech možných odstínech, které vás jen napadnou. Ale nejdůležitější je, že jsou účinné, lehké, vypadají přirozeně, ale přesto si s nimi člověk vyhraje a vykouzlí tak krásné a vkusné líčení. A ke všemu také ceny jsou všem dostupné. Rozhodně dejte Annabelle Minerals šanci, protože jejich propracovaná dekorativní kosmetika si ji plným právem zaslouží!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..