Aloe vera je celosvětově opěvována jako zázračný a blahodárný lék s širokospektrálním využitím od hojení popálenin až léčbu zácpy. Kromě lékařského využití můžeme také Aloe veru využít při péči o vlasovou pokožku a vlasy. Její blahodárné a léčivé účinky byly prokázány při problémech s lupy nebo vypadáváním vlasů. Mimo jiné je také vysokým zdrojem hydratačních složek a vlasům dodá zářivý lesk.

Aloe vera původem pocházející z jižní a východní Afriky je sukulentní rostlina tvořená růžicí listů. Má dužnaté listy se zubatými okraji a žluté květy. Při vhodných podmínkách dorůstá do výšky až 1 metr. Listy obsahují čistý gel, který se využívá v lékařském a kosmetickém průmyslu. Existuje více než 300 druhů Aloe, ale pouze Aloe vera (neboli Aloe pravá) je známá pro své silné hydratační účinky. Dle historiků používala Aloe veru i Kleopatra, aby byla její pleť jemná a vláčná. Silné léčivé a blahodárné účinky jsou dány exkluzivní kombinací enzymů, aminokyselin, mastných kyselin, minerálů a vitamínů obsažených v gelu Aloe. Aloe vera je velmi oblíbenou rostlinou pěstovanou v domácnostech. Kromě ozdoby v bytě nám může posloužit k navrácení krásy a zdraví vlasů.

Aloe Vera

Hydratace

Aloe Vera může jednoduše nahradit váš doposud tradiční kondicionér na vlasy. Již po pár umytí budou vlasy dostatečně hydratované a viditelně lesklejší. V závislosti na délce vlasů použijte půl čajové lžičky gelu získaného z listu Aloe a vetřete jej do vlhkých vlasů. Gel ve vlasech nechejte asi jednu minutu působit a poté řádně opláchněte. Díky svým silným hydratačním účinkům je Aloe vera obsažená v šampónech a kondicionérech určených speciálně pro hydrataci suchých vlasů.

Vypadávání a růst vlasů

Aloe vera je díky vysokému obsahu vitamínů a minerálních látek již po staletí používána při léčbě vypadávání vlasů. Pro domácí samoléčbu můžete do malého množství šampónu proti vypadávání vlasů přidat dvojnásobek 100% gelu Aloe Vera.

Aloe vera vyrovnává hladinu pH a stimuluje vlasovou pokožku, což aktivuje vlasový růst. Pro nastartování růstu vlasů vmasírujte malé množství gelu Aloe vera do vlasové pokožky. Po 30 minutách gel z vlasů důkladně opláchněte. Vlasová pokožka se zbaví veškerých nečistot, odstraní se všechny zbytky odumřelých vlasových folikul, čímž se uvolní místo pro růst nových vlasů.

Problémy s lupy

Výskyt lupů je téměř vždy spojován s šupinatěním a svěděním vlasové pokožky. Mezi základní příčiny lupů patří nadměrný stres, strava s vysokým obsahem cukrů a nedostatkem tuků, nadměrné a přílišné šampónování a oplachování vlasů a vlasové pokožky v horké vodě. Malé množství čerstvého gelu získaného přímo z listů Aloe vera vetřete do vlasové pokožky a nechejte působit přes noc. Ráno vlasy a pokožku důkladně opláchněte a umyjte šampónem.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..