Aloe vera je sukulentní rostlina pocházející z Afriky, Kanárských ostrovů a Kaprverd. Aloe roste v suchém klimatickém podnebí a dorůstá do výšky 60 až 100 centimetrů. Aloe vera nemá stonek a je tvořena pouze dužnatými zeleno-šedými listy. Okraje listů jsou orámovány zubatými trny. Výtažky z Aloe Vera jsou velmi často přidávány do vlasové kosmetiky, neboť obsahují více než 75 významných a blahodárných složek, které jsou nezbytné pro krásné a zdravé vlasy. K nejvýznamnějším látkám obsažených ve výtažcích Aloe vera patří polysacharidy, enzymy, vitamíny, minerály a stopové prvky, antioxidanty, kyselina jantarová, salicylová a další organické kyseliny, aminokyseliny a antrachinony zastupující aloin či barbaloin. Vypadávání vlasů, jejich řídnutí, krepatost, suchost či nadměrná činnost mazových žláz vlasové pokožky, jsou časté každodenní problémy, které trápí každého z nás. Řešením může být Aloe Vera. Extrakt z Aloe Vera je velmi oblíbenou přísadou v profesionální vlasové kosmetice, jakou jsou šampóny, kondicionéry či vlasové vody.

Podpora růstu vlasů

Podle dosavadních výzkumů a průzkumů byly účinky výtažků z Aloe Vera zastavující vypadávání vlasů již známy ve starověkém Egyptě.  Proteolytické enzymy, obsažené ve výtažcích Aloe Vera, podporují zdravý růst vlasů. Proteolytické enzymy podporují rozklad a odstranění odumřelých kožních buněk z vlasové pokožky. Odumřelé kožní buňky mohou zanášet a ucpávat póry vlasové pokožky, což negativně zpomaluje vstřebávání živin do vlasových kořínků. Keratolytické účinky Aloe Vera změkčuje rohovou vrstvu vlasové pokožky, což umožňuje odstranění odumřelých buněk a přebytečného mazu. Alkalické vlastnosti Aloe Vera napomáhají normalizovat pH vlasové pokožky a vlasů, což má za následek podpory růstu vlasů. Šťáva z Aloe Vera podporující růst vlasů je obsažena v ampulí z rostlinné placenty Crioxidil Revitalizador nebo v placentových ampulích Salerm Reestructuratur.

Stop svědění

Svědění vlasové pokožky je velmi běžným jevem, který může být způsobenu nejrůznějšími příčinami. Svědění vlasové pokožky může být spojeno s poruchou pokožky hlavy doprovázeny zarudnutím a výskytem lupů. Svědění vlasové pokožky může být pouze projevem citlivosti samotné vlasové pokožky. V některých případech se může jednat o lupénku či ekzém. Lupénka se projevuje poruchou rohověním vrchní vrstvy kůže. Enzymatické vlastnosti Aloe Vera napomáhají odstranění odumřelých buněk, zatímco hydratační vlastnosti navrací vlasové pokožce a vlasům potřebnou vlhkost. Aloe Vera snižuje riziko zarudnutí, odlupování a svědění vlasové pokožky.

Aloe Vera

Anti zánětlivé účinky

Aloe Vera zlepšuje krevní mikrocirkulaci a vyživení vlasové pokožky.  Již v dávné historii byly listy Aloe Vera používány pro snížení zarudnutí a eliminaci rizika zánětu. Aloe Vera se již dlouho používá při léčbě popálenin a otevřených ran jako antiseptikum ke snížení otoku a zabránění množení bakteriím.

Šampón a maska na vlasy Trend Up Aloe Vera a mateří kašička dodává vlasům a vlasové pokožce správný poměr proteinů a aktivních látek, které vyživují poškozené, suché, citlivé vlasy. Přírodní výtažky z aloe vera zaručují hojivé a zklidňující účinky jak poškozeným vlasům, tak i citlivé pokožce.

Zastavení tvorby lupů

Jak již bylo zmíněno, výtažky z Aloe Vera mají silné enzymatické vlastnosti podporující odstranění odumřelých kožních buněk. Šťáva z Aloe Vera uklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku, čímž odstraňuje prvotní příčinu vzniku lupů. Kromě enzymatických účinků má extrakt Aloe Vera také anti plísňové účinky.  Také proti lupům způsobené kvasinkami Pityrosporum, které způsobují vznik lupů shlukem kousků odumřelé kůže a mazu je extrakt Aloe Vera velmi účinný. Kompletní produktová řada MySalon proti lupům, obsahující šampón, masku na vlasy a loción, je založena na účincích Aloe Vera a bambusu.

Hydratace

Kromě zklidňujících a protizánětlivých účinků na vlasovou pokožku má Aloe Vera také blahodárné účinky na samotné vlasy. Aloe Vera má podobnou chemickou strukturu jako keratin, který je přirozenou částí vlasu. Přítomné silné hydratační složky pronikají do hloubky buněční struktury vlasu, kde jej hydratují. Aloe Vera navrátí vlasům vitalitu, hebkost, pružnost a zářivý lesk.

Kondicionér Salerm Mega Aloe Vera je určen pro obnovu a posílení velmi porézních, poškozených, suchých a citlivých vlasů. Aktivní složky tekutého keratinu a Aloe Vera garantují okamžitý efekt již po prvním použití. Kondicionér navrací vlasům jejich přirozenou elasticitu a hydrataci a zanechá vlasy poddajné a snadno rozčesatelné.

Shrnutí

+ Zmírňuje svědění vlasové pokožky

+ Redukuje zarudnutí vlasové pokožky

+ Navrátí vlasům lesk a ztracenou vitalitu

+ Navrací vlasům a vlasové pokožce rovnovážné pH

+ Zastavuje vypadávání vlasů a podporuje jejich růst

+ Zabraňuje vzniku lupů způsobených kvasinkami

+ Zabraňuje ztrátě vlhkosti z vlasového stonku

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..