Dobrý den,

Je možné, že by dcera byla na dimethicone alergická? Objevila se jí velmi silná reakce na opalovací krém a nyní i na jeden šampon – po prostudování složení obou výrobků jsem našla jediný shodný údaj, a tím je právě dimethicone. Vy ale uvádíte, že je zdraví neškodný, tak nevím, zda je to opravdu ta správná příčina alergie.

Dále jsem se chtěla zeptat, když se mají umýt vlasy kondicionérem, tak se tím vlastně znovu nanáší dimethicone, který je obsažený téměř ve všech kondicionérech. Takže čištění vlasů se tím opět trochu znehodnotí… je to tak?

Dobrý den,

dimethicone je v současnosti označován jako bezpečný a zdraví neohrožující kosmetická přísada. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších druhů silikonů, který je využíván nejen v kosmetických výrobcích určených na pleť a pokožku, ale také ve vlasové kosmetice. V pleťové kosmetice se používá pro vyhlazení pleti a vyplnění jemných vrásek. Největší koncentraci dimethiconu obsahují produkty na silikonové bázi, jako jsou spreje proti krepatění či tekuté krystaly na vlasy.

Ačkoli je dimethicone označován jako bezpečný, u některých jedinců byla prokázána mírná alergická reakce ve formě mírného svědění, štípání či pálení. Dimethicone může u velmi citlivých jedinců vyvolat kopřivku či krátkodobý otok, v případě aplikace na obličej či v případě přímého vdechnutí aerosolu ze spreje obsahující dimethicone. V případě takových nežádoucích projevů se doporučuje okamžitě přestat daný výrobek používat. Při dlouhodobých potížích neváhejte vyhledat lékaře, který potvrdí či vyvrátí alergii na dimethicone.

Silikony obecně, včetně dimethicone, mají negativní vliv na vlasovou pokožku. Masky a balzámy se nesmí nanášet přímo na vlasovou pokožku, protože silikony v nich obsažené ucpávají póry a pokožka se tak stává neprodyšná. Vlasová pokožka poté nemůže „dýchat“ a dochází k negativním projevům, jako je svědění, podráždění, zarudnutí Masky a balzámy se nanáší do délek vlasů a na konečky. Na druhou stranu je nutné ovšem zmínit, že silikony obalí délky a konečky vlasů neviditelným filmem, který usnadňuje rozčesávání, zabraňuje krepatění. Šampóny se naopak nanášejí přímo k vlasové pokožce, a proto většina výrobců profesionálních šampónů opouští od přidávání silikonů do svých šampónů.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..