Pokud toužíte po lesklých, zdravých vlasech plné vitality a síly je nezbytné vlasům a vlasové pokožce věnovat patřičnou péči. Jakou péči vlasům věnujete, tak se Vám vlasy odvděčí. O správné vlasové péči koluje nespočet mýtů a lží. Pojďme si představit 9 největší mýtů a lží o správné péči.

Správná péče o vlasy

1. Před mytím vlasy nekartáčujte

Před samotným mytím je důležité vlasy pročesat. Nejlépe plochým kartáčem s dřevěnými trny. Kartáčování z vlasů odstraní  největší nečistoty a zbytky stylingových produktů jako je lak na vlasy či gel. Pokud nemáte po ruce kartáč, nejlépe s dřevěnými trny, použijte alespoň prsty a vlasy před mytím několikrát projeďte a rozčesejte.

2. Rozčesávejte pouze konečky vlasů

Je pravdou, že příliš časté a tvrdé rozčesávání vlasy nevratně poškozuje a láme. Nicméně jemné pročesání vlasů je tou nejlepší cestou, jak distribuovat přírodní oleje (kožní maz) od vlasové pokožky do délek a konečků vlasů. Doporučujeme vyzkoušet kartáč z kančích štětin či kartáč s dřevěnými trny, který napomáhá mimo jiné stimulovat krevní oběh, čímž podporuje růst vlasů.

3. Každodenní mytí je základ

Ačkoli se říká, že pravidelná hygiena je základem, každodenní mytí škodí vlasům a vlasové pokožce. Přehnaná až chronická potřeba mytí vlasů odstraňuje přirozenou lipidovou bariéru kožního mazu (sebum), který chrání vlasy a dodává jim lesk. Pokud nepoužíváte stylingové produkty a nepohybujete se v extrémně prašném prostředí, postačí vlasy mýt šampónem 2 – 3  krát týdně.

4. Mokré vlasy drhněte ručníkem

Většina stylingový produktů, kosmetika pro konečnou úpravu vlasů a bez-oplachová péče se aplikuje do ručníkem vysušených vlasů. To ovšem neznamená, že se vlasy mají drhnout intenzivně ručníkem. Vlasy jemně ručníkem zabalte a jemnými stisky odsajte přebytečnou vodu.

5. Rychlé žehlení nepotřebuje ochranu

Teplo je jedním z nejčastějších příčin poškození vlasů. Pokud se nedokážete obejít bez fénování, žehlení či kulmování vždy používejte vlasové produkty s ochrannou funkcí proti vysokým teplotám. Termoaktivní filtry pomáhají izolovat vlas před žárem žehliček a udržují vlasový stonek hladký.

6. Vlasy žehlete vždy vlhké

Vysoké teploty a mokro nejsou kamarádi. Kulmy na vlasy a fény pracující s vysokými teplotami a mohou spálit vlasový stonek. Spálené vlasy jsou charakteristické svou křehkostí a lámavostí. Vlasy by měly být před žehlením či kulmováním vždy dokonale suché a ošetřeny vhodnými produkty s termo-aktivními filtry, které chrání vlasy před vysokými teplotami.

7. Před žehlením vlasy nalakujte

Jistě dobře znáte prskání a syčení, které vychází z vlasů při jejich žehlení nebo kulmování. Lak na vlasy obsahuje alkohol, který je extrémně hořlavý a při vysokých teplotách z žehliček na vlasy nebo kulem se okamžitě vypařuje. Vždy používejte lak na vlasy až po vyžehlení  žehličkou či natočení vlasů kulmou.

8.  Tupírujte pro zdravý objem

Pro příležitostné dodání objemu zplihlým vlasům od kořínků je tupírování ještě obhajitelné. V každém případě se ovšem vyvarujte každodennímu tupírování vlasů. Při tupírování se vztyčují vlasové šupinky, čímž vlas postupně slábne a stává se lámavým. Další problém je rozčesání natupírovaných vlasů, kdy dochází k přehnanému lámání a mnohdy také vytrhnutí vlasů. Mnohem vhodnější je pro dodání objemu využít volumizační objemovou pěnu nebo objemovou pěnu ke kořínkům.

9. Roztřepené konce lze uzdravit

Pro roztřepené konečky již neexistuje záchrana. Jediným řešením, jak zabránit dalšímu třepení je jejich včasné a profesionální zastřihnutí. Pro dočasně zacelení, respektive slepení, roztřepeného konce lze použít různá bezoplachová séra, vlasové oleje nebo tekuté krystaly.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..