Dokonalost, absence vad a nedokonalostí, je stav vlasů, který chce dosáhnout každá z nás. Krásné, hebké a lesklé vlasy plné života a elánu vyžadují pravidelnou a svědomitou péči. Seznamte se s tajemstvím vlasové péče od žen s perfektními vlasy, jejichž vlasy jsou husté, hebké a oslnivě lesklé. Objevte tajemství jejich dokonalých zdravých a půvabných vlasů v 6 tipech vlasové péče.

Vlnité vlasy

1. Střídmé mytí vlasů a vždy jemným šampónem

Téměř všechny oslovené ženy  se svěřily s tím, že své bujné kadeře myje  pouze dva až třikrát týdně. Častější mytí vlasy zbytečně zatěžuje. Navíc každým mytím vlasů dochází k vzájemnému tření vlasů, čímž dochází k oslabení jejich vrchní vrstvy, popřípadě dokonce k jejich poškození. Častější mytí také z vlasů odstraňuje přirozený maz, který dodává vlasům lesk a chrání je. Častější mytí navíc nutí mazové žlázy produkovat více mazu.

Důležité je také používat jemné šampóny bez obsahu sulfátů. Šampóny bez obsahu sulfátů jsou šetrné nejen k vlasům, ale také k životnímu prostředí. Šampóny bez sulfátů jsou charakteristické tím, že příliš nepění.

2. Občasné kartáčování vlasů

Ačkoli je to velmi překvapivé, až neuvěřitelné. Většina z oslovených se přiznala, že své vlasy kartáčuje minimálně a nepravidelně. Kartáčováním vlasům dochází k jejich tření, při kterém může dojít k nevratnému oslabení kutikuly vlasů či dokonce zlomení části vlasového stonku. Při mytí vlasů prošečte vlasy hřebenem se širokými zuby, aby nedošlo k jejich zacuchání.  V případě kartáčování doporučuje využívat výhradně hřebeny z kančích štětin.

3.  Vlasy nechejte přirozeně uschnout

Udržet lesklé, zdravé a vitální vlasy při pravidelném  sušení vlasů pomocí tepla z fénů je nadlidský výkon. Vlasy vždy nechejte volně proschnout. V případě nutnosti rychlého vysušení vlasů vždy použijte „studený“ mód fénu.  Žehlení či kulmování vlasů by mělo být pro vás také tabu. I při použití sebelepší ochranné vlasové kosmetiky s aktivními termo-filtry vždy dochází ke ztrátě vlhkosti z vlasu.

4. Pravidelné zastříhávání konečků vlasů

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit roztřepených konečků je jejich ustřižení. Roztřepené konečky působí nevzhledným dojmem a navíc se roztřepení postupně rozšiřuje i do délek vlasů. Roztřepené části vlasového stonku jsou náchylné na lámání.

V žádném případě si konečky vlasů nezkracujte samy pomocí běžných nůžek. Jednou za dva až tři navštivte svého kadeřníka a nechejte si roztřepené konečky vlasů zkrátit.

Stříhání konečků vlasů

5. Barvení vlasů pouze v případě nejvyšší potřeby

Téměř všechny ženy s dokonalými vlasy se svěřily, že si vlasy nebarví vůbec nebo velmi zřídka. Každé barvení vlasů je nepřirozený zásah, který ve vlasové struktuře zanechá nevratné známky poškození. Barvení vlasů by mělo mít svůj význam pouze při zakrývání šedivých vlasů, nikoliv jako módní doplněk.

6. Dostatečný přísun minerálů a vitamínů

Ačkoli jsou vlasy již odumřelé buňky, jejich vzhled výrazně ovlivňuje co jíme a pijeme. Zdravá a vyvážená strava bohatá na vitamíny a živiny se promítne s nepatrným zpožděním i na kvalitě a vzhledu vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..