Spousta žen s vlnitou kšticí trápí problém suchých vlasů. I přes používání vlasové kosmetiky každý den je těžké udržet lokny vitální a svěží. Pojďme si představit 5 jednoduchých tipů, jak vnést do své vlnité hřívy nový svěží nádech a vitalitu.

1 Po mytí vlasů šampónem opláchněte vlasy studenou vodou. Stejně jako rozehřátá pokožka, tak se i vlasové póry při styku se studenou vodou uzavřou a udrží vlhkost ve vlasovém vláknu.

2 Vlasy na noc v žádném případě nikdy nesepínejte gumičkou ani sponkami do vlasů. Vždy při spánku nechávejte své kadeře volné.

3Čas od času, minimálně jedenkrát za týden, zapomeňte na fénování a kulmování vlasů. Dopřejte vlasům pauzu a nenamáhejte je zbytečně teplem.

4Používejte hloubkově vyživující vlasovou kosmetiku. Již po pár dnech poznáte rozdíl mezi povrchově působícími a hloubkově vyživujícími kondicionéry a maskami na vlasy.

5Vlasy umývejte maximálně každý druhý den. A to i v případě, že máte pocit, že jsou vlasy špinavé a mastné. Každodenní mytí nadměrně namáhá a vysušuje vlasové vlákna. Ve dnech nemytí vlasů můžete své lokny oživit leskem na vlasy nebo produktem pro konečnou úpravu vlasů určeným přímo pro vlnité vlasy.

O autorovi

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Přidej komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.