Existuje tisíce faktorů, které významně ovlivňují krásu a zdraví vlasů. Textura, stav či jejich délka jsou jen některé z nich. Pokud své vlasy kartáčujete 100-krát za den s vědomím, že budou zdravé a krásné, zklameme vás. Jedná se o marné úsilí, které může vlasům ještě více uškodit. 

3 Největší vlasové mýty

Mýtus 1

Pravidelným stříháním konečků, vlasy rostou rychleji

Zastříháváním konečků vlasů nemá žádný rychlejší a hustší růst vlasů. Rychlost růstu vlasů a jejich množství je dána činností vlasových folikul ve vlasové pokožce. Ať si vlasy stříháte nebo ne,  vlasy rostou o půl až jeden centimetr za měsíc. Samozřejmostí je dostatek vitamínů a minerálů. Při jejich absenci dochází k ojedinělých případech k zastavení či zpomalení růstu vlasů.

Pravidelným zkracováním konečků vlasů snižujete pravděpodobnost jejich poškození a především třepení. Roztřepené konečky vlasů vypadají tenčí a jsou více náchylné na lámání. Odlamování roztřepených konečků může způsobit dojem, že vlasy nerostou. Doporučujeme každé 2 až 3 měsíce roztřepené konečky zastřihnout při návštěvě kadeřníka.

Mýtus 2

Pravidelným mytí vlasů stejným šampónem, šampón přestane účinkovat

Každý, alespoň jednou jistojistě slyšel pověru, že pokud používáme stále tentýž šampón, tak po nějaké době již je zcela neúčinný a je třeba jej vyměnit. Jedná se o nesmysl a především marketingový trik výrobců vlasové kosmetiky. Důležité je správné vybrat vhodný šampón určený pro daný typ vlasů a vlasové pokožky. Pokud Vám nějaký šampón vyhovuje, nevzdávejte se jej a používejte, jak dlouho chcete.

Mýtus 3

Pro zdravé vlasy, kartáčujte vlasy 100 krát za den

Pravděpodobně jste již slyšeli babskou báchorku, že stejně jako pravidelné a pečlivé mytí zubů, i dlouhé a každodenní kartáčování vlasů podpoří růst vlasů a udrží vlasy lesklé a krásné. Pravda je někde uprostřed. Jemným a občasným kartáčováním vlasů stimulujete vlasovou pokožku, která díky lepšímu prokrvení zlepší činnost transferu výživných látek do vlasových folikul. Ale doposud žádné studie neprokázaly pozitivní vliv kartáčování vlasů na jejich růst či zvětšení jejich hustoty.

Kartáčováním také vlasy rozčešete, čímž jistotě působí krásnějším a půvabnějším dojmem. V žádném případě nedoporučujeme přehnané kartáčování vlasů. Kartáčováním vlasům dochází ke tření jednotlivých vlasů a může dojít k nevratnému poškození povrchu vlasu – kutikuly. Oslabený vlas je mnohem více náchylnější na poškození a lámání. Pro časté rozčesávání vlasů jsou nejlepší hřebeny se širokými zuby.

Pravda na závěr

Muži preferují dlouhé vlasy

Podle studií jsou muži obecně více přitahováni k ženám s vlasy alespoň po ramena. V provedené studii byly hodnoceny digitálně upravené fotografie žen. Na fotografiích byly měněny délky vlasů (dlouhé, středně dlouhé a krátké). Muži hodnotili ženy dlouhými vlasy jako více atraktivní v porovnání se stejnými ženami s krátkými vlasy.

 

 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts